Sossut ja Kokoomus on seonneet kun lähtevät nostamaan ryöstöhintaista bensaa valmisteveroilla.
NYT OLISI HALOLLA TÖITÄ, vai mitä sanoo Kapit,Ukit, Sonnit ja sun muut KYRSÄT
NYT OLISI HALOLLA TÖITÄ, vai mitä sanoo Kapit,Ukit, Sonnit ja sun muut KYRSÄT
Vastaukset 16
Vanhimmat
Lompsa on kohta tyhjä.
Älkääs nyt: bensaa saa 1.1 euroa/litra Virosta.
Ja jos työpaikka menee niin Ruotsiin voi mennä töihin. Siellä on porvarihallitus eikä sosialistihallitus.
Keskustan palstan sontaremmillä menee pasmat sekaisin kun kyselet heidän mielipiteitän Kokoomuksen palstalla ;).
Miksi äänestit tolvana näitä. Nyt saat maksun!
Heh Heh, vai maksun. Meidän musta Audia kulkee ilman bensaa.
Mut kulkuneuvot joutuu maksaan kaikesta kulkis se vaikka sähköllä, mut Audi ei mee söhkällä siinä samas nousee dieselin hintakin. roistot päässeet nostaan hintoja, Katainen haluu samaa kun Kreikas ,Espanjassa mellakoita
Nyt kun nostetaav veroja niin talvallinen kuluttaja maksaa kahteen kertaan , ei se ole vain et oman kulutuksen maksaa siinä sivussa nousee ruuan hinta
Kaikea kuljetetaan. Poikii ruokaan raskaan korotuksen. Kansa kiittää kataista ja rähmällään olevaa Juttaa..
Katos on kokoomuksen vaihtoehdot olivat parempia, mutta demarit haluavat kurittaa palkansaajia ja työssä käyviä.
1. JO VÄÄRYYS VALLAN SAAPI, SE HUUTAA TAIVAASEEN. SE TURMAA ENNUSTAAPI, VIE KANSAT KURJUUTEEN. KEN HERRAN OIKEUTTA NYT TÄÄLLÄ JULISTAA, JA KEN VANHURSKAUTTA NYT TAHTOIS PUOLUSTAA?
2. NYT VIEKAS VILPPI TÄÄLLÄ ON NOUSSUT KUNNIAAN. ON VALHE VALLAN PÄÄLLÄ JA VÄÄRYYS VOIMASSAAN. EI KUULLA KURJAN ÄÄNTÄ, JA KÖYHÄÄ SORRETAAN, JA LAINKIN RIKKAAT VÄÄNTÄÄ VÄÄRYYTTÄ PUOLTAMAAN!
3. KAS, KÖYHÄN LEIVÄN SYÖVÄT NUO JUMALATTOMAT. HE VIATONTA LYÖVÄT JA HÄNTÄ VAINOOVAT. HE KURJAA AHDISTAAPI KUIN KÄÄRME KIUKUSSA, KORVANSA TUKKEAAPI TUON RAUKAN HUUDOILTA!
4. HE ARMOTONNA VEIVÄT OSUUDET ORPOJEN. HE SÖIVÄT LESKEN LEIVÄT, ON HERRA NÄHNYT SEN. HÄN VANHURSKAASTI KOSTAA VÄÄRYYDENTEKIJÄT, RANKAISEE ANSIOSTA NUO VIEKKAAT RYÖSTÄJÄT!!!!!!!
5. VAAN VOITONPÄIVÄN KERRAN VAIVAISET NÄKEVÄT, VANHURSKAUS KUN HERRAN LYÖ VÄÄRÄT VÄKEVÄT. OI HERRA, VOIMAS NÄYTÄ, KANSAASI ARMAHDA JA HURSKAAN PYYNNÖT TÄYTÄ JA PÄÄSTÄ VAIVASTA.
Vaan turha on toiveesi, ei HERRA kuule.
Olisin oikeudenmukaisuuden nimissä ollut valmis jopa kokoomuksen kaavailemaan ALV-korotukseen, jolloin olisin maksanut suuremman osuuden veroa elektroniikasta, palveluista, kulttuurista, liikuntavälineistä, huonekaluista, vaatteista ja muista kivoista ostoksista.
Auton ja moottoripyörän varaosat hankin jatkossakin ulkomailta 19% VAT:lla.
Uutta autoa en ajatellut hankkia ennen vuotta 2016, sillä autovero on tarpeeton myönnytys valtiolle. Katsotaan sitten kun EU:n kaavailema autoverodirektiivi näkee päivänvalon.
Sitä ennen haen seuraavankin harrasteauton Saksasta käytettynä firman maksaman työreissun yhteydessä.
Samoin kuohuviinit tuon jatkossakin työmatkoilta. Taisi SDP:n verolinjaus osua entistäkin enemmän yhteiskunnan huonompiosaisiin.
Tietysti vaihtoehtona on aina tupakoinnin lopettaminen ja vesilinjalle siirtyminen.
Raanavesi kun on edelleen Suomessa siedettävän hintaista.
Demarien Alvi satavarmasti kohoaa vuoden päästä, ns. taloudentarkistuksen myötä, koska tämä maa on silloin velkaisempi kuin nyt.
Hieman kyllä periaatteessa vituttaa tunnetun kotimaisen valkoviinin (0132) sekä punaisen Marlboron nousut.
Bensalla ei ole väliä, koska ajan firman piikkiin.
Sääli,
Kyllä tämä ylimääräinen pensavero käy kalliiksi niiden pussille jotka repivät leipänsä pitkien matkojen takaa, kuten meikäläinen.
Mutta ei kai siinä muu auta kuin vähentää kulutusta, että saa velat maksettua.
Näinhän siinä käy. Tasaverot ( jota myös välttämätön polttoaine on ) tappaa kulutuksen.
Demarit olisivat kurittaneet upporikkaita, mutta se ei käynyt kokoomukselle.
Bensan hinnan voisi sitoa kossun hintaan, pienen helpotuksen saa kun todistetusti,ajaa aina auto täynnä matkustajia.
Kyllä ne suatana poliittikan ammatilaiset osaa nostaa ylihintaista bensaa vielä. Ei voi ku ihmetel ja näyttää kesoo salas poliitikoil.