Pakkoruotsin lopullinen sijoituspaikka

Äimän Käki

Kun pakkoruotsi nyt alkaa olla tiensä päässä, eikä siitä enää pysty repimään mitään hyötyä suomalaisille, olisi hyvä alkaa etsiskellä sille lopullista sijoituspaikkaa, joka on riittävän kaukana suomalaisista ja niin syvällä, ettei se enää vahingossakaan eksy koululaisten reppuihin tuhlaamaan Suomen vähäisiä mutta rajallisia resursseja.

"Onkalon" omistajien kanssa on yritetty käydä asiasta neuvotteluja, mutta he ovat sitä mieltä, että pakkoruotsi voisi pahasti saastuttaa tavallisen ydinjätteen, eivätkä suostu yhteistyöhön.

http://www.tekniikkatalous.fi/energia/article218736.ece

Sitä paitsi "Onkalon" tilat ovat rajalliset, ja pakkoruotsi on Suomen oloihin nähden valtavan kokoinen ongelmajäte. Ehdotankin, että pakkoruotsi palauttaisiin takaisin sinne, mistä se on tullutkin, ja minne se hyvin mahtuu, eli rkp:n perseeseen, jolle ruotsalaiset ovat kehittäneet oikein iloisen värisen logonkin (löytyy oheiseltä sivulta):

http://www.folktinget.fi/suomeksi/lehdistotiedotteet/lehdistokuvat/

Rkp:n perseessä pakkoruotsin olisi varmasti hyvä olla, ja ruotsalaisetkin olisivat enstistä iloisempia, kun saisivat rakkaimpansa vihdoinkin takaisin.

Ja jos ruotsalaisille pakkoruotsin loppusijoituksen jälkeen tulee kassavirtaongelmia, niin voisivathan he sitten vaikka yrittää myydä sitä kovalla katteella jollekin muulle maalle, josta tyystin puuttuu sivistyskieli.

Iloisin pakkoruotsiterveisin
Äimän Käki

1

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PR-Ahtaaja

      Eikös tuo perse ole vähän ruma sana näin hienossa ympäristössä käytettäväksi? Tarkoitit varmaankin, että rkp:n peppuunhan se pakkoruotsi pitää tunkea.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      196
      6969
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      48
      2629
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2189
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1513
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      135
      1494
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1160
    7. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      35
      1091
    8. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1077
    9. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      17
      1075
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      44
      981
    Aihe