Miksi maahanmuuttoministerin salkkua ei enää jaettu? Oliko koko virka vain suomenruotsalaisen Thorsin persoonan ympärille räätälöity juttu? Oliko sen viran kohdalla kyse omituisesta ja ohimenevästä aikaan liittyvästä ilmiöstä - ilmiöstä joka koski suomlaisia jotka tuntivat itsensä jotenkin paremmiksi kuin muut? Nuo ylemmyydentuntoiset ihmiset tunsivati olevansa kehitysmaiden mustille ja muslimeille jotain velkaa. Tuo velan he halusivat maksaa tavallisten suomalaisten rahoilla. Ollaanko nyt valmiit tunnustamaan tehdyt virheet? Näitä asioita tullaan vielä setvimään tulevaisuudessa.
MAAHANMUUTTOMINISTERI ?
13
451
Vastaukset
- Kiitooos
Ilman persuja kyseinen ministeri olis uudessa hallituksessa.
- Varavaraanі
Salkkua ei jaettu, koska uusi hallitus on päättänyt, että rajat laitetaan kiinni eikä enää oteta uusia maahanmuuttajia. Maahanmuuttoministerin virka käy siis tarpeettomaksi. Ja sitten minä heräsin ja päästin kissan ulos.
- Totta töriset
Siinä olet oikeassa, että tuo kehitysmaiden muslimien hyysäys sai sellaiset mittasuhteet, että se nostatti oikean kansanliikkeen: Perussuomalaiset.
- Kokoomus olisi
jo aikoja sitten ollut konkurssissa jos hurrit ei olisi maksaneet Kokoomuksen velkoja ja arvaa mitä hurrit vaatvati rahattomalta Kokoomukselta vastapalveluksi?
- Yks minmisteri lisää
Kyllähän tuohon teemaan liittyen yksi ministeri pitäisi ehdottomasti olla. Nimittäin maastamuuttoministeri.... Alkaa nimittäin kulttuurinrikastuminen olla silä tasolla, että tiettyjen rikollisuudenalojen määrät pitäisi saada laskuun. Ja tämähän onistuu vain kun ulkomailta tänne pesiytyneitä rikollisa ryhdytään poistamaan maasta. Ei noita kyllä Suomen valnkiloihin elätettäväksi voi ottaa, kun siellä jokainen paikka maksaa messinkiä veronmaksajille.
- Jjeeves
Kyllähän kaikki maahanmuuttoon liittyvät asiat voidaan hoitaa "perinteisten" ministeriöiden asia-alueilla. Kenen idea lienee alunperin ollutkin?
Taisi olla tämän uuden hallituksen niitä parhaita päätöksiä jättää tämä instanssi pois päiväjärjestyksestä. - KYLLÄ JAETTIIN
VIHERHOMOILLE.
- raakkuna1
Todellakin Suomen poliittiseen historiaan jäänee että Thorssin jälkeen Maahanmuuttoministerin paikka jää täyttämättä. Se teki kohtalokkaita virheitä hallintokautensa aikana, ja nyt hän jatkaa todennäköisesti Oikeusministerinä. Joop.
- rapamaha Raimo
pesukarhu-kampaus mummo thors voi juosta eläkkeelle pois ihmisten silmistä.-------------------------------------------------------;
- sanon
Thors osoitti maahanmuttoministerin tarpeettomuuden, aivan turha ministeriö.
- lapsellinen minister
Maahanmuuttoministeriöllä ei ollut mikään asia hallussa. Kun kysyttiin selvitystä maahanmuuttoon liittyvistä rahoista, maahanmuuttomammat kiukuttelivat eduskunnalle kuten varmaan omille miehilleen jotka kyselevät, että paljonkos pistit menemään Stokmannilla? ;)
- PÄÄMIES)))))))))))))
hurri mummo ..ulos täältä..........................
- Katainen sucks
Pääministerintappoministeri pitäisi olla. Tehtävänään hoidella Katainen päiviltä keinolla millä hyvänsä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984446Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293303No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341113
- 321036
- 121033
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862