Ulkoministeri Tuomioja (sdp) Israel vastainen

HerraVarjele

EU-suomi sai ulkoministerin joka on poikkeuksellisen paljon Israel vastainen ja kaiken huipuksi ateisti !

Israel ei ole synnitön sotatilassa koska on hyökkääjien kohteena, mutta ei ole sodassa mikään muukaan valtio. Synti on syntiä kaikille, vaikka olisi ateisti.

Ei näytä hyvältä tämän hallituskauden tulevaisuus !
Tähän Israel vastaisuutteen kun lisää hallituspuolueiden Kok Rkp Vihr SDP:n ja VAS halu näivettää kuoliaaksi kaikkein köyhimmät, niin Jumala tulee jossain vaiheessa puuttumaan tilanteeseen, kun koko köyhällistöä sorretaan (neh.5, hes.34, mal.3:5, psl.82...).

Toimeentulotukeen tuleee vain 25€/kk korotus v.2012 alussa, mikä tekee vain 80centtiä päivä ! Korotuksen syö pois vuokrien ja hintojen nousu, ja samalla asumistuen väheneminen.
http://www.yle.fi/uutiset/teemat/vaalit_2011/2011/06/koyhimpien_elintasoon_ei_juuri_tiedossa_parannuksia_2672377.html

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/06/1347772/perhe-koulutus-tyokokemus-tassa-ovat-uudet-ministerimme
http://www.tuomioja.org/
http://fi.wikipedia.org/wiki/Erkki_Tuomioja

Ulkoministeri Erkki Tuomioja
valtiotieteen tohtori, ekonomi
syntymäaika ja -paikka: 1.7.1946 Helsinki
koulutus ja työkokemus: valtiotieteiden kandidaatti 1971, ekonomi 1974 (Helsingin kauppakorkeakoulu), valtiotieteiden lisensiaatti 1980, valtiotieteiden tohtori 1996 (Helsingin yliopisto), tv-toimittaja 1967-1969, talous- ja markkinatutkija Rautaruukki oy:ssä 1975-1977, Ydin-lehden päätoimittaja 1977-1991, Helsingin kaupungin apulaiskaupunginjohtaja 1979-1991, Helsingin yliopiston poliittisen historian dosentti 1997-
puoliso: toimittaja, taloustieteen kandidaatti Marja Helena Rajala
nykyinen kotikunta: Helsinki
vaalipiiri: Helsingin kaupungin vaalipiiri 23.3.1970 - 23.3.1979, Helsingin kaupungin vaalipiiri 22.3.1991 - 23.3.1999, Helsingin vaalipiiri 24.3.1999 -

14

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainakin yksi

      hyvä ominaisuus, jos tuo on totta: Israel vastaisuus. Hänhän on kuin Jeesus oli, erittäin juutalaisvastainen.

      • 4+22

        Hyvin sanot. Jeesus todelle halusi järkiinnyttää kansansa ihmisten tapoihin.
        Mutta pakanalliset energiat siellä jylläävät ja veri roiskuu kun lapsia ampuvat kuin jäniksiä.


      • Noin näkisin..
        4+22 kirjoitti:

        Hyvin sanot. Jeesus todelle halusi järkiinnyttää kansansa ihmisten tapoihin.
        Mutta pakanalliset energiat siellä jylläävät ja veri roiskuu kun lapsia ampuvat kuin jäniksiä.

        Hän oli ensimmäisiä verettömän vallankumouksen uranuurtajia ja parhaita filosofeja.


    • Harhainen eläkeläine

      Sinuun sopii hyvin sanonta, umpityhmä.

      Mietittiin tuossa, ett persun lisäksi äitisi ja isäsi taitaa olla sisaruksia? Miten on, oletko oikeasti sukurutsan hedelmä? Ainakin kaikki viittaisi siihen.

      Kerro.


      SIEG HAIL

      • Aleksanderrrr

        Ei voi kuin sanoa:
        VOI VITTU.

        KAI SOSSUT ON TYYTYVÄISII.

        Hävettää vaan olla suomalainen kun Tuomioja menee ruutubleiserissään jonnekin EU ulkoministerien yhteiskuvaan..


      • PerSu*
        Aleksanderrrr kirjoitti:

        Ei voi kuin sanoa:
        VOI VITTU.

        KAI SOSSUT ON TYYTYVÄISII.

        Hävettää vaan olla suomalainen kun Tuomioja menee ruutubleiserissään jonnekin EU ulkoministerien yhteiskuvaan..

        Parasta, että muutat takaisin synnyimaahasi. Et sinä ole suomalainen, vaan somalainen. Mielestäni suomalainen saa olla vapaa, kunhan ei ole tyhmä.


      • ÄKISTÄ vaan lissää

        Sinä HARHAINEN koitat kertoa niin ujosti itsestäsi, ihan selvästi, sillä kaikki viittaa siihen.

        Mutta älä sure, elämä vain on.-ja paskasta se elämäkin ponnistaa.


    • Vai niin..

      sitäkö on pitkästä aikaa päästy lomalle mielisairaalasta, ja heti alkuun lähettelemään samaa kirjoitusta monelle palstalle..idiootti.
      Yritähän ottaa lääkkeesi ajallaan niin ei päässä viiraa niin perkeleesti..ja voit suksia hevonvittuun muutenkin.

    • Supo man

      Lisätietona KGB:n avustaja jo vuodesta 1970.

      • Hehehee!

        Laitappa linkki, niin uskotaan huonommin salaliittoteoriaan.


    • Oikein hyvä

      Hyvä ulkoministeri saatiinkin.
      Toivottavasti pistää judet aisoihin eikä vieraile sen muurikadun lakeijan luona rapakon takanakaan vaan puhuisi niille järkeä ja opettaisi sivistystä.

    • ....

      Aloittaja on oikeassa! On kuitenkin yksi asia, mille Tuomio-ja ei voi mitään, vaikka kuinka pillittäisi. Hän ei mahda Jumalan päätöksille Israelin suhteen yhtikäs mitään! Kaikki, jotka koskevat Israeliin, tulevat lopulta tuhoutumaan. Niin on viimetipassa aina käynyt ja tulee käymään. Tulette jokainen sen näkemään! Jumala sanoo Raamatussa Israelille mm. näin: 'Joka sinua siunaa, sitä minäkin siunaan ja joka sinua kiroaa, sitä minäkin kiroan...'. Tuomioja siis kaivaa omaa kuoppaansa (ja samalla turmiota Suomelle), mikäli menee änkyränä Israelia vastaan! Näin on totinen tosi, rakkaat palstalaiset. Tuomioja on vaarallinen Suomen kansalle. Tosin, kuten sanottu: ei lopulta voi mitään Israelia vastaan. Ainoastaan itseään ja samalla Suomeamme vastaan.

    • naureskelija.

      Mielikuvitusolento nimeltä "Jumala" ei tee yhtään mitään. Paitsi sinun harhaisessa ja sairaassa mielessäsi.

    • Onneksi ON totuus

      Et tajuakakaan, kuinka sinun typerä nauruskelu hyytyy naamallesi, kun totuus näyttäytyy, niinkuin se on.

      Vain idiootti kuvittelee tietävänsä, miten täältä lähdön jälkeen ei enää tajuta mitää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      79
      3214
    2. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      49
      2410
    3. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      32
      2137
    4. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      481
      2122
    5. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      137
      1889
    6. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      31
      1822
    7. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1755
    8. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      10
      1599
    9. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      5
      1350
    10. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      1274
    Aihe