Suomi somalia seura

Miksi valtio maksaa verorahoja moiselle järjestölle pelkästä maassa toimimisesta?
17166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

saatanan riidankylväjä. olemme vanha soturikansa, joka panee kaikki päättäjät polvilleen.

Äänestä

Tilittävätkö he varoja terroristeille??

Äänestä
  • rahat menevät ainoastaan tarkoin harkittuihin tarpeisiin, kuten passeihin ja perheiden yhdistämis kuluihin

    Äänestä

Mene pois Suomesta, sinä kurja.

Äänestä

"Toimimisesta"?

LOISIMINEN ja KUSETTAMINEN ovat oikeita sanoja

Äänestä
  • Kestävyysvajettahan tässä vain paikkaillaan.

    Äänestä

  • montako muka on saatu tosta kiinni?????

    Äänestä

Suomi-Somalia Seura ry on ystävyys seura suomalaisten ja somalialaisten sen ovat perustaneet suomalaiset asiantuntijat 1986 Somalian kulttuurin ja historian tuomiseksi pohjolaan samoin Suomen ja Somalian valtioiden hyvien suhteiden edistämiseksi.
t. s-jäsen

Äänestä
  • Mitäs kulttuuria teillä siellä Somaliassa onkaan?
    Aavikolla istuskelemista ja pimpsukoiden silpomista, apinoillakin on kehittyneempää kulttuuria.

    Mikä on Somalialaisen kulttuurian mahtavin saavutus, kaiken järjen mukaan teidän tulisi olla johtavia kaikessa koska teidän aluetta on maailmassa asutettu pisimpään.
    Mitä olette saaneet aikaan?

    Ette mitään, olette ainoastaan rasitteita muulle maailmalle.

    Äänestä

EN ymmärrä miksi suomi yleensäkkään tuo maahan somaleja?

Mikä niissä somaleissa on niin hyvää että niitä kannattaa tänne asti raahata?

Somalit ovat jopa afrikassa "n*keereitä", naapurimaatkaan eivät halua niitä omaan maahansa.

Laiskoja loisia, varastavat, raiskaavat, säännöllinen työnteko ei koskaan tule kiinnostamaan, työntekokultuuri ihan erillainen.

Äänestä

Kansa ne maksaa, jotta voidaan suunnitella rauhassa terroria.

Äänestä

He ovat tulevaisuuden vanhuksiemme "Hoitajia".
Ääärettömän tarpeellisia työvoimapulan paikkaajia.

1,8 miljoonaa on Kataisen kertoma tarve.

Ja Khattia kanssa !

Äänestä

Tuota vanhusten "Hoito" sanaa olisi selvennettävä niille se ei tarkoita vanhusten ryöstelyä se "Hoito".

Äänestä

DU Drittsekk kan dra til det dritt landet ditt så fort som bare det Latere folk enn somalier finns ikke kvinnfolk ser ut som illeluktede kleshaug, Mannfolk sitter på rävä dagen lang og sånn må finne fö på,

Äänestä

somalit on ihan perseestä.apinan näkösiä haisevia v ittunaamoja,painukoon helvettiin. saatnan raiskarit jäisvät vahingossa autonalle.

Äänestä

Mistä sitä khattia saisi? Täällä menee hermot kun töistä puhutaan!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Harhainen eläkeläine kirjoitti:

Miksi valtio maksaa verorahoja moiselle järjestölle pelkästä maassa toimimisesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu