Kaikki negatiivinen mitä tulee suomenkielisten kieliopintoihin koskien pakkoruotsia ja muitten kielten osaamattomuutta on yhden miehen ansiota pitää muistaa? Kokoomuksen Jyrki Katainen on se joka on pannut pukin kaalimaan vartijaksi antamalla RKP:lle oikeusministerin salkun jonka avulla se voi valvoa jo entisestään ylimitoitettuja etuoikeuksiaan.
- Pakkoruotsin ansiosta tai sen takia, kuinka vaan, muitten vieraitten kielten valinnat tulevat jatkossakin olemaan olemattomat. Nyt oikeusministerin salkun turvin RKP ajaa omia etujaan unohtaen Suomen ja suomalaisten edun.
Kokoomus = RKP= Totta
8
<50
Vastaukset
- saku&matias
Genom sin åsneaktiga envishet i frågan har Sfp spelat bort en mycket stor del av sitt politiska svängrum och härigenom försämrat sina möjligheter att tillvarata de intressen som verkligen behöver bevakas. Agerandet har också framkallat en välmotiverad ovilja mot partiet, och vad värre är, dess väljarkår, bland de finsktalande finnarna."
- tqttatotta totta
Tömä on tärkein viesti tällä palstalla!
- rahaa mulla?
Minä määrään, Jykä vain minun juoksupoika!
- Ruotsin valta
Katainen on kokomaton, osaamaton ja tietämätön miten maata johdetaan. Siksi hän antaakin ruotsalaisten johtaa tätä maata.
- Efialtes
Mistähän oikeustieteellisestä tuleva oikeusministeri on valmistunut ja miten päässyt sisään. Taannoisista lausunnoista paistaa syvä juridinen oikeudenmukaisuus ja loistava argumentointi. Olisi mukava nähdä keskusteluohjelmassa keskustelemassa Halla-ahon kanssa esim. syrjinnästä. Voisihan vaikka Viron televisio tehdä tästä ajankohtaisohjelman.
- Juu, juu juristi
Ihan vaan vihjeeksi, ruotsinkielisillä on oma kiintiö oikeustieteelliseen tiedekuntaan. Pääsee vähemmliilä pisteillä sisään kuin suomenkieliselle puolelle.
- samaa maata
näin on RKP= Kokoomus=Ruotsittajia.
- ei hieno hurri
Boikotoin kaikke mitä tulee länsirannalta esim. Ingman Arla . En osta mitää hurrialueen tuotteita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1245261Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella303728No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452470Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv351715Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241624- 501588
- 411580
- 231501
- 141342
- 291333