ovat aloittaneet hirvittävän riekkumisen palstoilla . Eipä uskoisi tuolla rikollistaustaisella kepuloispuolueella olevan mitään uskallusta riekkumiseen.
Palautanpa taas mieliin, mitä rikoskomisario, eläkkeellä oleva keskustapuolueen kansanedeustaja Sulo Aittoniemi sanoi :
" Ei mikään tässä maassa ole ollut niin suuri rosvo kuin keskustapuolue . Ja kun nämä nykyiset poliitikot eivät ymmärrä edes hävetä, saatana ..."
Palautanpa taas mieliin, mitä rikoskomisario, eläkkeellä oleva keskustapuolueen kansanedeustaja Sulo Aittoniemi sanoi :
" Ei mikään tässä maassa ole ollut niin suuri rosvo kuin keskustapuolue . Ja kun nämä nykyiset poliitikot eivät ymmärrä edes hävetä, saatana ..."
Vastaukset 6
Vanhimmat
Talikkokommareilla on nyt jyvät piilotettu , nyt on aikaa väliillä pudottautua pankolta netin ääreen...
Punikki kova poika sannooooon !
Kiitokseksi keskustan puolustamisesta annamme sinulle ilmaisen kepulaisen älypeliä, älä väännä liian iso híerrintä nokalle, sellainen 150-200 g on sopiva kepulaiseen kolviin.
Hauska rahapeli kesällä.
Kirjoittanut: Sonnimies 3.12.2008 klo 09.16
Nuorna miesnä pelasin tätä paljonkin. Miehiä sai osallistua peliin vaikka kuinka monta. Laitettiin sovittu rahasumma yhteiseen pottiin ja käytiin selinmakuuseen.
Se, kenen nokanpäähän ensiksi istui kärpänen sai koko potin. Sitten aloimme ihmettelemään, kun yksi pukiasentaja keräsi melkein poikkeuksetta potin. Aloin seuraamaan oliko sillä jotain vippaskonsteja mielessä ja olihan sillä.
Miekkonen kaivoi takasilmäänsä sormellaan ja pyhkäisi sillä nokanpäätään, ottiko peräti "hiertimen"? Hetihän semmoiseen nokkaan kärpänen lehahti.
Hoh, hoh hoooooo,kun tuli mukavia muistoja mieleen, tuonkin pelin myötä.
Kepulaisia politikoita korruptoineet Arto Merisalo ja Tapani Yli- Saunamäki ovat saaneet syytteet törkeästä velallisen epärehellisyydestä ja törkeästä kirjanpitorikoksesta . Syyttäjä vaatiimolemmille ehdotonta vankeutta . Juttuun on sekaantunut muitakin kepulaisia .
Tällaista on siis kepulaisuus : Ei riitä , että loisitaan veronmaksajien rahoilla ja tukiaisilla ; rahaa, omaisuutta ja valtaa halutaan saada myös rikollisuudella.
Niinhän se on , että missä kepulainen kepuloinen , siellä rikollinen kepuloinen.
Kyllä kepulisteja nyt harmittaa, kun ei saa olla rötöstelemässä vallan kahvoissa !