Kepulaiset kepuliketkut

Kepulikonnat

ovat aloittaneet hirvittävän riekkumisen palstoilla . Eipä uskoisi tuolla rikollistaustaisella kepuloispuolueella olevan mitään uskallusta riekkumiseen.

Palautanpa taas mieliin, mitä rikoskomisario, eläkkeellä oleva keskustapuolueen kansanedeustaja Sulo Aittoniemi sanoi :

" Ei mikään tässä maassa ole ollut niin suuri rosvo kuin keskustapuolue . Ja kun nämä nykyiset poliitikot eivät ymmärrä edes hävetä, saatana ..."

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pankkopojat

      Talikkokommareilla on nyt jyvät piilotettu , nyt on aikaa väliillä pudottautua pankolta netin ääreen...

    • Onko muuta kovvooo ?

      Punikki kova poika sannooooon !

      • Kova kepupulainen

        Kiitokseksi keskustan puolustamisesta annamme sinulle ilmaisen kepulaisen älypeliä, älä väännä liian iso híerrintä nokalle, sellainen 150-200 g on sopiva kepulaiseen kolviin.

        Hauska rahapeli kesällä.
        Kirjoittanut: Sonnimies 3.12.2008 klo 09.16


        Nuorna miesnä pelasin tätä paljonkin. Miehiä sai osallistua peliin vaikka kuinka monta. Laitettiin sovittu rahasumma yhteiseen pottiin ja käytiin selinmakuuseen.


        Se, kenen nokanpäähän ensiksi istui kärpänen sai koko potin. Sitten aloimme ihmettelemään, kun yksi pukiasentaja keräsi melkein poikkeuksetta potin. Aloin seuraamaan oliko sillä jotain vippaskonsteja mielessä ja olihan sillä.

        Miekkonen kaivoi takasilmäänsä sormellaan ja pyhkäisi sillä nokanpäätään, ottiko peräti "hiertimen"? Hetihän semmoiseen nokkaan kärpänen lehahti.


        Hoh, hoh hoooooo,kun tuli mukavia muistoja mieleen, tuonkin pelin myötä.


    • Kepuloiset

      Kepulaisia politikoita korruptoineet Arto Merisalo ja Tapani Yli- Saunamäki ovat saaneet syytteet törkeästä velallisen epärehellisyydestä ja törkeästä kirjanpitorikoksesta . Syyttäjä vaatiimolemmille ehdotonta vankeutta . Juttuun on sekaantunut muitakin kepulaisia .

      Tällaista on siis kepulaisuus : Ei riitä , että loisitaan veronmaksajien rahoilla ja tukiaisilla ; rahaa, omaisuutta ja valtaa halutaan saada myös rikollisuudella.

      • Kepuliketkut

        Niinhän se on , että missä kepulainen kepuloinen , siellä rikollinen kepuloinen.


    • Kepulit

      Kyllä kepulisteja nyt harmittaa, kun ei saa olla rötöstelemässä vallan kahvoissa !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4138
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3067
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe