Minkä teit

663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja Jyrki on kunnostautunut ja mennyt tekemään petoksen. Ensin siirsi vaaleja varten kirjansa pois siilinjärveltä. Nyt siirtänyt kirjat takaisin siilinjärvelle. Että silleen. Saa sillä takaisinsiirrolla netottua vajaat 2000e/kk... MIten tuollaista sallitaan. Perhe on kuitenkin espoossa.

http://portti.iltalehti.fi/keskustelu//showthread.php?t=539885

Äänestä

Mitä punaista tuossa nykyisessä hallituksessa muka on, minusta tuo näyttää ihan lahtariporukalta koko ministerikunta ja tuo hallitusmuistio mitä siitä on tihkunut tietoja niin rangaistusluettelolta pienituloisia kohtaan. Siinä alkaa ilmetä miten suomalaisia aletaan ajaa yhä ylemmistä desiileistä ahtaammalle, sillä nyt jo rokotetaan keskiluokan alempia tuloryhmiä ja siitä se tätä menoa vain nousee ylemmksi, kunnes saavuttaa kokoomuksen kannattajat jolloin ruvetaan miettimään muitakin ratkaisuja kuin leikkaukset ja kulutusveron nostamisen. Kun ei kumminkaan vielä ole perustettu tuhoamisleirejä vähävaraisten ja raihnaisten ihmisten varalta, niin Suomen imagon kannalta heitä yritetään pitää vielä jotenkin elävien kirjoissa, kärsimässä kuitenkin.

Äänestä
  • koko helvetin ohjelma on ilmiselvä rangaistusluoettelo hyvä - ja keskituloisille.

    Pienitulosia kirpaisee korkeintaa viinan - ja tupakkaverojen nostot ja sekin on oma mokansa. Mitäs polttavat ja juovat.

    Äänestä

  • paskan marjat kirjoitti:

    koko helvetin ohjelma on ilmiselvä rangaistusluoettelo hyvä - ja keskituloisille.

    Pienitulosia kirpaisee korkeintaa viinan - ja tupakkaverojen nostot ja sekin on oma mokansa. Mitäs polttavat ja juovat.

    Tuo hyödyttää ainoastaan rikkaita, ei meitä köyhä ja pientuloisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jyrki Jyrki kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/talouselama-hallitusohjelma-kuin-leninin-kynasta/art-1288396665448.html?ref=rss

Rökäletappio odottaa kokoomusta kunnallisvaaleissa 2012.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu