Presidenttiehdokkaita

Timo Soini
Mitro Repo
Lasse Lehtinen
Pertti Arajärvi
Pekka Haavisto


Pyydettäisi naapurin Dmitriä, kun heillä on maaomistuksiakin Suomessa runsaasti. Siinä sivussa hoituisi Suomen presidentin virka, kun eihän siinä muuta hommaa ole kuin tapailla Venäjän presidenttejä. Osapäiväinen presidentti riittäisi osapäiväkansalaisille aivan hyvin, onhan suomalaiset totutettu muutenkin puolipalkkaisiin osapäivä duuneihin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Unohditko sinä listastasi meidän Pavel Väyrysemme, hänethän jos kenenkään muun myös perussuomalaisten pitää valita omaksi ehdokkaakseen. Soini saa jäädä vain meidän perussuomalaisten palvottavaksi, hän armahtaa meidät kaikki vaikka olisimme mitä kauheita syntejä ehtineet tehdä, poltta kirkot ja sahat, ajaa autoa humalassa, tapella keskikaljakapakassa, pahoinpidellä naisystävämme jne. jne. Jos Soinista tulisi presidentti, hän ei voisi olla enää meidän syntisten keskuudessa meidän omassa käytössämme uskonnollisena johtajanamme, jonka merkkinä hänellä on körttijakaus keskellä päätä.

Äänestä

soinia tietenkin.

Äänestä

Presidenttiys menetti arvovallan sen jälkeen kun pressat alkoivat tavistelemaan. Homoille ja rokkareille liian hienot puitteet juhlintaan itsenäisyyspäivänä , ennen vieraat olivat kunnioitettavia maan arvoa nostattavia henkilöitä. Nykyään riittää, että olet homo ja saanut tempauksillasi paljon näkyvyyttä Seiskassa.
Ketäköhän Soini kutsuisi, saattaisi tulla mielenkiintoinen vieraslista.

Äänestä
  • Eiköhän Soini ihan omia kaljoittelukavereitaan ja ravimiehiä kutsuisi, siellä saattaisi olla todellakin 95 prosenttia arvokkaita nahkatakkisia miehiä mustat saappaat jalassa, ei toki tietenkään yhtään homoa olisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ketä äänestäisi kirjoitti:

Timo Soini
Mitro Repo
Lasse Lehtinen
Pertti Arajärvi
Pekka Haavisto


Pyydettäisi naapurin Dmitriä, kun heillä on maaomistuksiakin Suomessa runsaasti. Siinä sivussa hoituisi Suomen presidentin virka, kun eihän siinä muuta hommaa ole kuin tapailla Venäjän presidenttejä. Osapäiväinen presidentti riittäisi osapäiväkansalaisille aivan hyvin, onhan suomalaiset totutettu muutenkin puolipalkkaisiin osapäivä duuneihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu