Asun 20 km päässä ja tänne asti kuuluu. Oho taitaa tuo rintaman reuna tulla meille . Nyt jää fillarireissu tekemättä.
Jessus tampeella päin musti pilviä ja ukkonen paukkuu.
6
114
Vastaukset
- blikkenslager
tappajaukkonen kylvää kauhua tampereella -- katso kuvat!
http://www.flcenter.net/static/ukkostutka_suurikuva.html - RainmanWithThunder
Mitä sä lande oikein valitat? Ootko sokerista tehty vai muuten vaa heikkoa tekoa? Laita sadevaatteet päälle ja lähre sotkemahan!
- vettä kaatamalla :(
Tulee meille tämä ukkosrintama, kovaa salamointia. Nyt netti kiinni ja piuhat pois seinästä. 18 KM. Tampereelta. Synkkää on kun olis tullut yö.
- hanna hki
osta läppäri ja mokkula tai älypuhelin, niin pääset nettiin vaikka ukkostaakin.
kun onhan se ihan väärin ja perseestä jos ei pääse päivittämään facebook-statusta kun pihalla vähän tulee salamia!
- pii paa pii paa
Kaikkea tuli sadetta rakeita vesi tulvii teillä. Toissa päivänä lokki perhana räjäytti paskat mun ikkunaan nyt se lähti pois. Hälytysajoneuvot pillit päällä menee edestakas. Tais valkeekoski saada isomman tulvan.
- salamointia öööööööö
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite?pagename=KAL_newssite/GoToHomepage Aika jysäys iskikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984812Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143942Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771974Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5371156- 531125