http://www.hs.fi/artikkeli/1135267068953?ref=rss
niin että kannabisko ei voi tappaa? ainakin sillä räjähtää huoneistot taivaan tuuliin.
>>Poliisi epäilee perheen isän jalostaneen butaanikaasun avulla kannabiskasveja marihuanaksi.>>
jos poliisi noin sanoo niin noin sen täytyy olla. itse olisin kuvitellut että tuossa syntyy hasista eikä marihuanaa.
niin että kannabisko ei voi tappaa? ainakin sillä räjähtää huoneistot taivaan tuuliin.
>>Poliisi epäilee perheen isän jalostaneen butaanikaasun avulla kannabiskasveja marihuanaksi.>>
jos poliisi noin sanoo niin noin sen täytyy olla. itse olisin kuvitellut että tuossa syntyy hasista eikä marihuanaa.
Vastaukset 23
Vanhimmat
riitä se että tuhoavat oman terveytensä vaan pitää siinnä samalla tappaa talon muutkin asukkaat lapsia myöten!
Kannabisnarkit saisi karkottaa Siperiaan niin säästyisi suuri määrä veronmaksajien rahoja.
Nuo ne Siperiaan joutais:
http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/hidasteleva_rattijuoppo_vaaransi_liikenteen/?ref=tf_iOKboksi_p3
Ei riitä. Kyllä niitä pitäisi saada pyydystää, ampuma-asein, loukuilla ja myrkyillä, kuten rottia.
Siis kannabisnarkkeja.
Ja lapsi otetaan huostaan. Siihen loppui perheidylli. Mutta lapsen kannalta oli hyväkin että huumerikos tuli ilmi ja pääsee terveeseen ympäristöön.
Poliisin mukaan viime vuosina on sattunut muitakin räjähdyksiä, joissa ilmeisesti butaanin avulla on yritetty valmistaa thc-tahnaa. Vuonna 2006 Oulussa paloi keittiö. Myrskylässä puolestaan tapahtui räjähdys vuonna 2008 ja Järvenpäässä vuonna 2009.
Poliisi tutkii Hollolan onnettomuutta tällä hetkellä vaaran aiheuttamisen ja huumausainerikoksena.
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194684136351/artikkeli/hollolan butaanirajahdys kolme samanlaista rajahdysta muutaman vuoden sisalla.html
Tässä jälleen on osoitus kannabisnarkomaniasta, kuinka haitallista se on myös sivullisille. Kannabisnarkomaanit puukottavat kaduilla ohikulkijoita ilman mitään syytä silmät kiiluen, nyt sytytellään tulipaloja ja räjäytellään kerrostaloja kuin Moskovassa.
Miks tuota paskaa pitäisi laittaa yleiseen jakeluun?
Vahtikaa nyt hyvänen aika naapureita, jos teillä asuu naapurissa nistejä. Ilmoittakaa kaikki epäillyt kannabiskasvattamot poliisille, niin vältytte räjähtämästä joku päivä taivaan tuuliin. Sen verran vaarallista sakkia tuo on.
STT
HOLLOLA. Hollolalaisen kerrostaloasunnon aamuinen räjähdys liittyi huumeiden jalostukseen. Poliisi epäilee perheen isän jalostaneen butaanikaasun avulla kannabiskasveja marihuanaksi.
Räjähdys lennätti kaksion ikkunoita liki 30 metrin päähän. Pariskunta sekä heidän parivuotias lapsensa ovat sairaalahoidossa. Heillä on ainakin palovammoja.
Tutkinnanjohtaja Pälvi Suokkaan mukaan asunnosta löytyi sekä kannabiskasveja että niitten osia. Hän ei vielä paljasta, oliko huumekasvit myös viljelty kyseisessä kaksiossa.
Suokkaan mukaan poliisi on tiennyt muutaman vuoden, että marihuanaa jalostetaan butaanin avulla. Vastaavia räjähdyksiä ei ole aiemmin sattunut ainakaan Päijät-Hämeessä.
"Kaasu voi räjähtää esimerkiksi siksi, että asunnossa pistetään tupakaksi", toteaa rikoskomisario Suokas.
Perheenisää epäillään vaaran aiheuttamisesta ja huumausainerikoksesta.
Poliisin tiedossa ei ole, että räjähdys olisi aiheuttanut vammoja tai vahinkoja muille talon asukkaille.
Tulostettava sivu
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HÖRHÖJEN A TOMIT HAJOSI TAIVAAN TUULIIN HAHAHAHAHAHAHAHAH -----KHIHIHIHI KHIHIHI SIELL PALLOIT UKKOLOIHE PERS`KARVAT
Ja pentukin paloi!
HAH HAH HAH HAH HAH HAH HAAAAAAA! AAAAAHAAAAA HAAAAA!
Kyllä sitä raittiilekin sattuu:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/grilli-rajahti---palava-perheenisa-pakeni-uima-altaaseen/art-1288396852980.html
Ei kannata avata. Narkin pentukin paloi.
Kannabisnarkit tienpohjan täytteeksi soiden ylityksissä.
V.tt. pas.a sakkia.
Alkoholin kanssa sattuu näitä (kuolema)onnettomuuksia päivittäin mutta ei se KETÄÄN huoleta,outoa
Just noita lueteltuja asiota 1000-kertaisesti:
-tuhlautuu suuri määrä veronmaksajien rahoja.
-tuhannet perheidyllit loppuu
-huostaanotot arkipäivää
-puukottavat kaduilla
puukottaa! Se hyödyttäisi kaikkia.
siis pitäisi puukottaa
Koraus kuuluisi, kun kurkku aukeis narkilta.
tienpohjan täytteeksi. ne lienee niin kyllästettyjä ettei niihin tarvita enää säilöntäaineita.
Sähkö- ja vesivahinkoja, tulipaloja, nyt kaasuräjähdyksiä. Jos tiedätte että naapurustossanne majailee huumehörhö, joka rappioittaa maamme nuorisoa, tehkää tutkintapyyntö. Narkki naapurissanne voi aiheuttaa asunnon arvon voimakasta alenemista.
koko yhteiskunnan arvon alemista.
Joten minkinruuaksi, olisi paras vaihtoehto.
Jokainen kannabissavuttelija/hamppuhörhö/kannabisnarkomaani on vaarallinen naapuri. Yhdessä silmänräpäyksessä voi naapurien omaisuus ja asunto hävitä kuin tuhka tuuleen. Jokainen kannabiksenpolttaja on ilmiannettava ja tuomittava.
Kenenkään normaalin ihmisen ei tarvitse katsella samassa talossa narkkia, poliisi siivoaa narkit pois.
hörhöt ryssiin ^^^^^^^^^^^^ KALAKOLHOOSIIN KALALISÄRAVINTEEKSI... siell on silppurit firman puolesta !
Sinut myös, olethan sentään paatunut pedofiili.