Palvelukseen halutaan: manaaja

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Suomessa toimivan katolisen kirkon eksorkisti isä Guy on kuollut/1135267067983?ref=rss

Suomen katolisen kirkon eksorkisti eli manaaja on kuollut. Tarvitaan siis uusi henkien ja demonien karkottaja. Eihän sitä koskaan tiedä milloin Timo Soini vaikka joutuu riivaajan uhriksi! Mitäs sitten tehdään jos ei ole ammattitaitoista katolilaismanaajaa?

http://www.youtube.com/watch?v=vS6vVvg56Uw

7

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4d0lf

      En muista osasiko jumalanhullu manata, mutta ainakin se kehui että tunnistaa hihhulin vallanneen hengen laadun.

    • Noitavasara.

      Katolisen kirkon eksorkisti ja katolisen kirkon inkvisiittori. Kas siinä kaksi kirkon ylvästä virallista tointa, joilla kummallakin on pitkät ja kunniakkaat perinteet.

      Eksorkisteille on maailmassa ihan yhtä paljon tarvetta kuin inkvisiittoreillekin, mutta jotkut ne vaan sinnikkäästi elävät pimeää keskiaikaa, eivätkä edes halua sieltä pois, vaikka muu maailma elää 2000-lukua.

      Kerrottakoon vielä, että kiihkouskovat manaajat ovat myös mananneet tiettyä pahaa henkeä eli tietenkin homoseksuaalisuutta ulos homoista. Tätä on tapahtunut Suomessakin, mistä voi lukea mielenkiintoisen artikkelin tuolta:

      http://ranneliike.net/teema/homojen-parantajat-ja-manaajat-psykiatrikongressis?srt=2&cid=1&aid=2980

    • Kersantti Ärjylä

      Minusta on erittäin mielenkiintoista, että demonit jne riivaajat ymmärtävät paremmin latinaa kuin muita kieliä ja riivaavat pelkästään katolilaisia. :D Miksi näin mahtaa olla?

    • Just just. ei olla vielä päästy keksiajasta pois.

    • Vaihtoehto tässä
      • uskis

        Kyllä. Tämä tyyppi suoltaa enemmän kakkaa, mitä forumin aina vain yhden viestin kirjoittavat uskovaiset nimimerkit.


    • manaajat

      Moni ateisti manaa, eli kiroilee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1402
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe