Mormonit.. Älytön usko huijariin!

Muistan lukeneeni ehkä 10 vuotta sitten että Mormoonit halusivat mikrokuvata kaikki suomalaisten Luterilaisten seurakuntien kirkonkirjat kuolleista.. Siihen annettiin lupa koska ei ollut mitään estettä.
Mormoonien teoligia on sellainen että että kaikkien kuolleitten puolesta, jotka eivät olleet mormoneita, pitää nykyisessä elämässä olevien mormoonien käydä kasteella historiassa kuolleitten puolesta että he pääsisivät paratiisiin..
Ehkä Mormoonit rukoilevat että Hitler ja Stalinkin pääsisivät Paratiisiin..
Tosi Sairasta oppia!

3

171

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luulokin voi olla sairautta... luulosairautta. Sitä on kovasti esillä vastustajiemme taholta tälläpalstalla. Välty luulosairaudelta tutki tise www.mormonit.fi tai www.mormonismi.com

      Raamatussa Jumala on sanonut: Sinulta ihminen vaditaan että annat anteeksi KAIKILLE ... minä annan anteeksi sille jolle haluan.

      Et varmaan ole kristitty, joska et seuraa Raamatun oppia.

      No selitäppä miten muuten kaikki ne kastamattomat sitten pääsevät taivaaseen Jumalan luo. Vai oletko sitä mieltä että esim hyvät viidakonkansa ihmiset jotka eivät ole kuulleetkaan Jeesuksesta joutuvat helvettiin muitten klastamattomien kanssa? Missä on armollinen Jumalasi?

      • JOKAINEN ihminen on omantuntonsa vanki.. Vaikka hän ei olisi kuullut koskaan Kristinuskon vapauttavasta syntien anteeksi antamisesta, niin silti hän on omantuntonsa vanki! Hindut, Budhalaiset, muslimit ja monet muut jotka eivät ole kuulleet Jeesuksesta sanaakaan, niin heidän omatuntonsa syyttää heitä jos he ovat tehneet VÄÄRYYTTÄ lähimmäisilleen!! JOKAISELLA IHMISELLÄ ON OMATUNTO joka heidät loppupeleissä tuomitsee, tunsivatpa Raamatun lakeja tai eivät!!


    • Mikrofilmaus tehtiin paljon aikaisemmin eli pian viimeisen sodan jälkeen. Valtionarkistoon annettiin kopiot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1549
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      353
      1324
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      1110
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      347
      1063
    5. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      62
      1041
    6. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      137
      949
    7. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      831
    8. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      202
      771
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      635
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      42
      629
    Aihe