Mormonit.. Älytön usko huijariin!

Muistan lukeneeni ehkä 10 vuotta sitten että Mormoonit halusivat mikrokuvata kaikki suomalaisten Luterilaisten seurakuntien kirkonkirjat kuolleista.. Siihen annettiin lupa koska ei ollut mitään estettä.
Mormoonien teoligia on sellainen että että kaikkien kuolleitten puolesta, jotka eivät olleet mormoneita, pitää nykyisessä elämässä olevien mormoonien käydä kasteella historiassa kuolleitten puolesta että he pääsisivät paratiisiin..
Ehkä Mormoonit rukoilevat että Hitler ja Stalinkin pääsisivät Paratiisiin..
Tosi Sairasta oppia!

3

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luulokin voi olla sairautta... luulosairautta. Sitä on kovasti esillä vastustajiemme taholta tälläpalstalla. Välty luulosairaudelta tutki tise www.mormonit.fi tai www.mormonismi.com

      Raamatussa Jumala on sanonut: Sinulta ihminen vaditaan että annat anteeksi KAIKILLE ... minä annan anteeksi sille jolle haluan.

      Et varmaan ole kristitty, joska et seuraa Raamatun oppia.

      No selitäppä miten muuten kaikki ne kastamattomat sitten pääsevät taivaaseen Jumalan luo. Vai oletko sitä mieltä että esim hyvät viidakonkansa ihmiset jotka eivät ole kuulleetkaan Jeesuksesta joutuvat helvettiin muitten klastamattomien kanssa? Missä on armollinen Jumalasi?

      • JOKAINEN ihminen on omantuntonsa vanki.. Vaikka hän ei olisi kuullut koskaan Kristinuskon vapauttavasta syntien anteeksi antamisesta, niin silti hän on omantuntonsa vanki! Hindut, Budhalaiset, muslimit ja monet muut jotka eivät ole kuulleet Jeesuksesta sanaakaan, niin heidän omatuntonsa syyttää heitä jos he ovat tehneet VÄÄRYYTTÄ lähimmäisilleen!! JOKAISELLA IHMISELLÄ ON OMATUNTO joka heidät loppupeleissä tuomitsee, tunsivatpa Raamatun lakeja tai eivät!!


    • Mikrofilmaus tehtiin paljon aikaisemmin eli pian viimeisen sodan jälkeen. Valtionarkistoon annettiin kopiot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      537
      1768
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      867
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      863
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      796
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      711
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      705
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      697
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      63
      666
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      66
      613
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      533
    Aihe