USSSR, Communism the Best World?

.gsggfr

Ajaako ns kukaan nykypäivänä, normaali ihminen kommunismia. Onko siinä teistä mitään hyvää..

Rikkaat, menestyjät, tohtorit ym hoideltaisiin, jotta ei varmasti olisi kenelläkään varoja. Ne rahat menisi kommari herrojen haltuun..

Kommunisti valtiossa, vaijennetaan mielipiteiden kertojat, ja toisinajattelijat. Eli ei ihmisillä oikeutta ole.. Kaikkia salakuunellaan, ja tutkitaan..

Mitä mieltä olette näistä itämaista, kommunisti maista. Niihin kuuluu Venäjä. Kiina. Indokiina. Pohjoiskorea, ja ym maat..

Itse en ainakaan ole kommunisti.. No jotain sosialisti aatteita hyviä on, mutta ei muuta... ;)

5

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hevosennahkasoppa

      Suora tie absoluuttiseen tyranniin ja diktatuuriin. Ihmiset kuolee nälkään ja keittelee koiran nahasta soppaa ja toisinajattelijat tapetaan leireillä. Oman tulkintani mukaan sosialismi on diktatuuri. Kommunismi ja sosialismi ei eroa paljoakaan. Kommunismissä puuttuu arvotkin vielä kaiken lisäksi; Jumala ja uskonnot kielletään, valtiota palvotaan hautaan saakka.

    • mietihän asioita

      etkö tiedä että maailmaa ollaan viemässä kohti diktatuuria joka muistuttaa kommunismia. Viejinä ovat länsimaiden oikeistoeliitit jotka toimivat vapaamuurareissa.
      NWO tai UM (Uusi maailmanjärjestys) on fasistinen diktatuuri jossa pieni eliitti omistaa kaiken ja määrää kaiken, siis aivan kuten kommunismissakin.
      Oletko kuullut Bilderbergistä?
      Se on juuri sitä porukkaa joka haluaa kaikkien ylimmäksi käskijäksi.
      Kohta sinullakin on pallo jalassa tai tunnistussiru ihosi alla ja olet koko ajan kontrollissa. Lue vaikka Orwellin Vuonna 1984 niin tiedät mitä se tarkoittaa käytännössä.
      Nyt pitäisi kansojen herätä ja ryhtyä taisteluun näitä pienen eliitin hankkeita vastaan.

      • Mietitkö itse

        yhtään mitään? Keskustelimme kommunismista ja sinä alat esitelemään joitain mielikuvituksen tuotteita. Olen kuullut Bilderbergistä. Samoin olen kuullut Aku Ankasta ja Joulupukista. Todistuskappaleeksi sinä heität kehään Orwellin vanhan kirjan. Et tosiaan pysty erottamaan faktaa fiktiosta.


    • Sionisti Evangelisti

      Kaikki kirjoitettu Raamattuun tuhansia vuosia sitten. Tutki Raamattua mielummin Alex Jones kultin sijasta. Juutalaispankkiiri roska - samaa propagandaa, jonka takia Hitler yritti tuhota Juutalaisen rodun - "Juutalaispankkiirien ylivallan seurauksesta". Geithner ja Bernanke, Juutalaisiako? Hahahah. Ei pidä paikkaansa.

      Saatana vääntää omia juttuja kierosti ja eksyttää maan kansaa lopunaikoina. Uskon, että sielunvihollinen tulee eksyttämään tällä salaliittomysteerillä myös uskovaisia, niin kuin Raamattu varottaakin Matteuksen Evankeliumissa luvussa 4.

    • Eipä juuri

      mitään hyvää tule mieleen kommunismista. Sinänsä aate on kaunis ja ihanteellinen, mutta mahdoton toteuttaa.

      Kommarivaltioissa ihmiset tasa-arvoisia, mutta niiden yläpuolella on puolueen jäsenet ja upseerit. Onkin mielenkiintoista seurata Pohjois-Korean tulevaa kehitystä. Hyväosaisen eliitin osuus kansasta pienenee jatkuvasti. Tiettävästi kaikille sotilaillekaan ei enää riitä kunnollista ruokaa.

      Kommarimaiden yhteydessä puhutaan toisinajattelijoista. Eri mieltä oleminen on siis rikos. Tuota en nielaise mitenkään.

      Jonkun sortin sosialismia en sinänsä torju. Maailmansodan jälkeinen Länsi-Eurooppa on enimmäkseen demareiden tuotosta ja melkoisen hyviä hyvinvointivaltioita on saatu aikaiseksi kaikkine puutteineenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      236
      1825
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      186
      1591
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      45
      1202
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      932
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      760
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      741
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      730
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      38
      727
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      23
      702
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      627
    Aihe