Kateeksi käy Tanskalaisia

29 miljoonan lasku

Toivottavasti tämä muoti tulee meillekin päin ja pian:
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/113365-ulkomaalaiset-rikolliset-karkotetaan-pian-automaattisesti-tanskasta

Tarvetta on:
http://mediaseuranta.blogspot.com/2011/06/mtv3-jo-13-prosenttia-suomen.html

Budjetti saatava balanssiini:
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194671347567/artikkeli/ulkomaalaisvankien lasku veronmaksajalle 29 miljoonaa euroa.html

Miettikää, mitä 29 miljoonalla saa! Merkittävä säästökohde.
Näyttää maamme olevan tälläkin saralla kansainvälinen täyshoitola.

10

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja ruotsalaisia!

      Jos Suomi satsaisi ruotsinkieliseen vähemmistöön yhtä paljon/vähän kuin Ruotsi samankokoiseen suomenkieliseen vähemmistöönsä, niin säästyisi ainakin MILJARDI euroa JOKA vuosi veronmaksajien rahoja.

    • Hollantikin skarppaa

      Ja oikeastaan myös Hollantilaisia. He saavat, myös heidän politiikot keskustella maahanmuutosta, monikulttuurisuudesta ja islamista kriittisesti ilman, että pannaan lukkojen taa. Hyvä suunta EU:ssa menossa.

      Voimakaskin kritiikki pitää saada ulos ilman, että hyysärimummmojen rasistikortit nousevat ilmaan.

    • onpa jännä yhteys
    • ...suurta JYTKYÄ
      • Niin?

        Media väitti, että aloitteen takana olisi vain yksi "ääripuolue".

        Nuo luvut kertovat kyllä aivan muuta!


    • Kustaa kuitenkin

      Niin tähän menee nk.Tanskan malli..! Ruottalaiset yritti valloittaa Tanskanmaan, niin kutsutuilla Intian serkuilla ynnä muilla uusruotsalaisilla. Mutta yritys meni reisille.;-) Eiku perceelle..;-)) Tanska karkoittaa rikolliset ja sitten ruotsalaiset ja sen jälkeen muut pohjoismaalaiset elättinä olemasta. Vaikka on mitä sopimuksia tehty Nordenissa, pohjoismaisessa YHTEIS- hengessä.! Tässä nähdään pohjoismainen yhteistyö oikeissa raameissa. Odotettavissa on että lähiaikoina Suomeen tulvii "pakolaisina" erittäin hyvin ruotsinkieltä ja tanskan kieltä osaavia henkilöitä. Ruotsin suunitelmat pohjoismaiden valloitamiseksi jatkuu, vaikka Tanska pistää hanttiin.! Oivaltavatko Norjan- ja Suomenkansanedustajat missä mennään..;-) Tässä ajassa.

      • muut jallittaa

        Nyt jo tänne tulvii ainakin "ruotsalaisia" turvapaikkaperusteisia mamuja. Viimeksi tänään kuulin riikinruotsia irakilaisella korostuksella.

        En tiedä, pystyykö ne jotenkin pilkkii kahdelta avannolta. Yksi vaihtoehto on myös se, että sieltä karkoitettu ja jäävät tänne laittomiksi eli paperittomiksi pyörimään. Laittomasti maassa olijoita on Thorsin mukaan 6.000 - 8.000 meillä.

        Ja hyysäyspalvelut sen kun paranevat:
        http://mediaseuranta.blogspot.com/2011/04/yle-diakonissalaitos-haluaa.html


    • Kustaa kuitenkin

      Jännää on se, vetoavatko uusruotsalaiset pohjoismaiseen sopimukseen. Jossa kaikilla pohjoismailla ja kansalaisilla on suurinpiirtein samat sosiaaliset etuudet.;-) Maista riippumatta.!

    • Auttakaamme heidät

      Kannatan pohjoismaista yhteistyötä ja etenkin Tanskan mallin mukaista pakolaispolitiikkaa.Tanskalaiset eivät turhasta nipota,mutta mitta se täyttyy rauhallisemmaltakin kansalta.Yhteistyön tiivistämisellä koko pohjolassa saadaan myönteisiä vaikutuksia koko pohkolan turvallisuuteen,siis alkuperäisten asukkaiden turvallisuuteen.Eläköön pojkoismainen yhteistyö ja auttakaamme tänne saapuneet takaisin heidän rakkaisiin kotimaihinsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4398
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3221
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2512
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2465
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      102
      2154
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1642
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      35
      1261
    Aihe