Jos Vasemmistoliitosta

siivotaan ulos kaikki vanhat neuvostoliittoa palvelleet stalinistiänkyrät niin ketä jää jäljelle?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Todennäköisesti se porukka jolla on intoa tämän päivän vasemmistopolitiikkaan joka oleellisesti eroaa 1900 luvun alun politiikasta.

Äänestä
  • Kas kummaa, 1900-luvun alun SDP:n politiikka olisi edelleen edistyksellistä.

    Äänestä

Ketä jää jäljelle kepusta, SDP:sta ja kokoomuksesta, jos niistä poistetaan kaikki Neuvostoliittoa nuoleskelleet ja Stalinia ylistäneet politiikot? Jälkeen 60-luvulla syntyneet.

Äänestä
  • Kivimäki,Urpilainen ja Katainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rupla. kirjoitti:

siivotaan ulos kaikki vanhat neuvostoliittoa palvelleet stalinistiänkyrät niin ketä jää jäljelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu