Suomea Myydään Polkuhintaan

Soklin fosvori kaivos myytiin Norjaa 200 miljoonalla eurolla.....Nyt sen arvo on yli 50 miljardia euroa.
Lisäksi Norjalaiset suunnittelevat malmin jalostamista Venäjällä....Varmaan kaivoksen työntekijätkin tulee venäjältä....Suomeen jää pelkkä saastunut kuoppa.

Kuka oli asialla ???..... No kukas muu ku Häkäpää (kok)

Ei siinä kaikki ...Nyt kok suunnittelee Metsähallituksen yhtiöittämistä...Joka tarkoittaa sitä, että valtion metsät ja maat myydään ulkomaille......Ja tietenkin polkuhintaan ....Joku käärii rahaa ko kaupoissa

Siinä menee samalla kansallisaarre ja jokamiehen oikeus
1491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Näin vallassa olevat puolueet ovat aina tehneet. ( kok kepu sdp rkp )
Valtion yhtiöitä ja omaisuutta on pantu sileeksi polkuhinnalla. Hyvä esimerkki on Sonera, Joka rosvottiin puti puhtaaksi ja loppu myytiin Ruotsiin.

Äänestä
  • Suomen venkula poliitikot eivät saisi olla oikeutettu myymään yhtään mitään suomen omaisuutta!

    Äänestä

  • RKP suomennos on RIKOLLISPUOLUE. Se on aina hallituksessa, vailla äänienemmistöä. Tässä on joku swedu-korporatismi ja rotuoppi takana.

    Lue vaikka muinaisen Lauantaiseuran taustoja, juuri swedut rotufriikit ylimistö-rasistit muovasivat suomen kansan sopulilaumaksi.

    Äänestä

Ja lannotteen hinnnat nousee alvariinsa, herrat myy vaikka äitinsä, alehintaan,

Äänestä

Suomi ei ole koskaan ollut itsenäinen oikeastaan. Se on ollut vain herrojen antamaa illuusiota.

Äänestä

ei ne tappamatta kuole..

Äänestä

On se hurja mies kun pystyy ihan yksinään tuommoisista asioista päättämään, ai niin, mutta eihän hän pystykkään.

Äänestä
  • Kokoomus,keskusta,rkp,vihreät äänestävät kyllä jokaiseen ihan vaan puolue kurin takia....ja sdp huutavaa samaa mantraa perässä ihan ``solidaarisuuden`` ja ``vastuunkannon`` nimissä...

    Siinä on sit vaikea olla saamatta mihinkään....EI.. mielipidettä läpi..

    Äänestä

Mikä tätä lammaskansaa vaivaa??? Soklin ja Kemiran kaupoissa meiltä ryöstettiin yhteensä miljardien edestä omaisuutta ja paljon omavaraisuutta. Noissa tarkoituksella täysin ala-arvoiseen hintaan tehdyissä kaupoissa ei ole mitään logiikkaa tai järkeä jos ei korruptio ole ollut kuvioissa mukana. Ainoa järjellinen selitys on, että ainakin muutama kokoomuslainen ja kepulainen poliitikko saivat tuossa yhteydessä huikeat lahjusrahat.

Eikö me saada noita täysrikollisia loisia mitenkään vastuuseen? Häkämieskin on saanut miljarditappioiden aiheuttamnisesta kansalle pelkästään hurjat palkankorotukset, vaikka pitkä vankilatuomio oisi ainoa oikea "palkkio". Ja koska mikään laki ei anna kansalle pienintäkään oikeutta tällaisia sen omaisuuden tuhoajia vastaan, niin on pakko alkaa löytymään muita radikaaleja keinoja rikollisten rankaisemiseksi.

Voi V....u. Sanon vaan, että kun ikääkin on, eikä koskaan muutenkaan voi tietää jos sellainen tappava tauti vaikka iskee... Siinä mahdollisessa tilanteessa, näin olen päättnyt, tulen tasaamaan vähän tilejä röyhkeimpien rosvojen kanssa. Tämä periaatepäätös on tehty jo vuosia sitten, ja lainatakuut taisi olla jo n. kymmenes viimeinen niitti päätökselle. Ilman pienintäkään epäilystä mahdollinen kuolemnsairaus minun kohdalla tietää erittäin pahoja ongelmia kaikkein sutkeimmille poliitkoille. ...Siis, mikäli sairastun ja tauti ei ole niin nopeasti tappava että ehdin toimia... En vain kertakaikkiaan voi nähdä mitään muuta keinoa saada maan pahimpia rikolisia vastuuseen, ja kansalle oikeutta. ...Ikäni ole töitä tehnyt pienellä palkalla, mutta verottaja ja kaikkien helvetin maksujen määrääjät ovat kaiken vieneet ja elämä on ollut aina tiukkaa... Ja nyt loisiva mijoonamiesten eliitti varastaa korruptoituneiden poliitkkojen avulla ne viimeisetkin rahat millä edes jo nyt ala-arvoiseksi muuttunttakaan elämää pystyisi elämään. Voi P...le, että alkaa olla mitta täysi, ja pannu keittää yli joka päivä....

Äänestä

Me Norskit kiitämme teitä tyhmiä finskejä. Hähähähähäh..

Äänestä

Kaikki on bisnestä ja oman edun tavoittelua. Kansan ei kannata olla hyväuskoinen ja hyväluontoinen. Mutta pienestä pitäen opetetaan ja iskostetaan kaikenlaisten aukroriteettien kunnioittaminen niin ei se mikään ihme ole sitten kun vuodesta toiseen ihmetellään miksi muut on sellaisia kuin ovat. Mutta kyllä sitä joskus oppii tajuamaan minkälainen ihminen on toiselle ihmiselle tai sitten ei.

Äänestä
  • Huolestuttaa että meillä on käteiset ja urpot hallituksessa, ei hyvältä näytä.

    Äänestä

Onko valtion tehtävä pyörittää kaivosyhtiötä?
Onko valtion tehtävä sijoittaa MILJARDI luokan sijoituksia kaivostoimintaan?

Onko valtion tehtävä louhia maata?

EI OLE!

Äänestä

(ei suomenruotsalainen)
Tervehdys ja hyvää juhannusta ja kesää.
Eikö se teidän maassanne ole niin että rosvot kiinni?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rosvot...rautoihin kirjoitti:

Soklin fosvori kaivos myytiin Norjaa 200 miljoonalla eurolla.....Nyt sen arvo on yli 50 miljardia euroa.
Lisäksi Norjalaiset suunnittelevat malmin jalostamista Venäjällä....Varmaan kaivoksen työntekijätkin tulee venäjältä....Suomeen jää pelkkä saastunut kuoppa.

Kuka oli asialla ???..... No kukas muu ku Häkäpää (kok)

Ei siinä kaikki ...Nyt kok suunnittelee Metsähallituksen yhtiöittämistä...Joka tarkoittaa sitä, että valtion metsät ja maat myydään ulkomaille......Ja tietenkin polkuhintaan ....Joku käärii rahaa ko kaupoissa

Siinä menee samalla kansallisaarre ja jokamiehen oikeus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu