Nuorisojoukko hyökkäsi ja

vei kännykän

7

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • <<<

      Nuorisojoukko hyökkäsi ja vei kännykän
      Julkaistu: 27.06.2011 14:38
      Iso nuorisojoukko kävi 17-vuotiaan pojan kimppuun Savelan skeittipuistossa Helsingissä.
      Poliisin mukaan tapaus sattui sunnuntai-iltana puoli kymmenen jälkeen. Uhri oli ystävineen skeittaamassa, kun paikalle saapui 10-15 nuoresta koostunut joukko.

      Paikalle tulleisiin kuulunut yritti viedä uhrilta repun, josta syntyneen riidan päätteksi häntä lyötiin nyrkillä. Samalla uhrin taskusta vietiin kännykkä.

      Tekijät poistuivat paikalta Pukinmäen suuntaan. Poliisin mukaan tapahtumaan osallistuneet nuoret ovat tummaihoisia ja värikkäästi pukeutuneita. Yksi tekijöistä oli huomattavan pitkä ja toisella vaaleaksi värjätyt hiukset.

      Poliisi tutkii tapausta ryöstönä. Havainnoista voi ilmoittaa Helsingin poliisiin.
      IS

    • Kilpos

      apinat pois Suomesta !

    • Väärä otsikko! Oikea olisi: 'Nuorisojoukko™ hyökkäsi ja' ...

      *nuoret ovat tummaihoisia ja värikkäästi pukeutuneita*
      Onko tämä nyt sitä kulttuurin rikastusta?

    • 4534535345345

      http://www.kainuunsanomat.fi/cs/Satellite/Kainuu/1194681720234/artikkeli/leukaluu murtui pahoinpitelyssa kajaanissa.html

      Leukaluu murtui pahoinpitelyssä Kajaanissa
      Hannu MustonenLähetä palautetta toimittajalle.
      Leukaluu murtui ja hampaita katkesi pahoinpitelyssä, joka tapahtui lauantain vastaisena yönä Kajaanin Välikadulla.

      Uhrina oli vuonna 1986 syntynyt mies. Silminnäkijöiden mukaan häntä pahoinpiteli ainakin kolme ulkomaalaistaustaista henkilöä, jotka tulivat paikalle henkilöautolla.

      Törkeä pahoinpitely tapahtui kello 4.02–4.11. Kajaanin poliisi pyytää havaintoja ja tietoja virka-aikana palvelupäivystykseen 071 876 5691.

      Lisää rikastusta.

    • R.Ankaisija

      Tekijät kiinni ja uhrit saisivat tervehdyttyään mätkiä apinoita kunnolla turpaan viikon ajan ja sen jälkeen kipattava oman maansa kamaralle. Hyysärit voi varotoimenpiteenä köyttää puuhun siksi aikaa etteivät pääse väliin.

      • pari "hyvin

        ruskettunutta" koetti kerran viedä tyttäreni kännykkää väkisin,ei taatusti koeta enää,leivoin sen verran turpaan että muistaa loppuikänsä !!!!


      • iso paimenkoira
        pari "hyvin kirjoitti:

        ruskettunutta" koetti kerran viedä tyttäreni kännykkää väkisin,ei taatusti koeta enää,leivoin sen verran turpaan että muistaa loppuikänsä !!!!

        tekee hienoa jälkeä myös olen huomannut


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3361
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      1996
    3. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1851
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1805
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1758
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1410
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      35
      1344
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe