CARS 2

Jättäkää väliin

Ei oikein vakuuttanut.Väkisin tehtyä 007-plagiontia ja rauhatonta sähellystä.Disney olisi saanut jättää nämä agenttikopiot Inspctor gadgetin jälkeen joissa niissäkään ei ole kehumista.

Ei missään nimessä ihan perheen pienimmille .Jos vanhemmat fanittaa
uusimpia 007ja niin niiden mielestä tietysti huippufilmi.

Ykkösosa oli huomattavasti laadukkaampi sisällöllisesti.

5

390

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gjgjhge

      Vaikka hahmot ovat piirrettyjä, tämä oli pelkkä väkivaltaelokuva. Mielestäni paljon väkivaltaisempi kuin Bondit, joita elokuva matki. Oikea ikäraja olisi paljon nykyistä kolmea vuotta korkeampi.

      • Täh????

        Väkivaltaisempi kuin Bondit? Elokuva jonka henkilöhahmot ovat autoja? Miten tuollainen yhtälö on edes mahdollinen?? Roiskuuko elokuvassa kenties runsaasti moottoriöljyä, irtoilee renkaita ja konepellin palasia, tai lentääkö joku kaara loppupuolella romutusmyllyyn?
        Minä en oikein tajua miten tuollaisesta rainasta jota tähdittävät sympaattiset sarjiskarikatyyrinomaiset peltilehmät saisi millään konstilla väkivaltaisemman kuin Bondeista, joissa kuitenkin piestään, ammutaan, kidutetaan jne. ihan livenä näyteltyjä ihmishenkilöhahmoja..?


    • äippä34

      Ei todellakaan ole lasten kamaa tämä kuva! Jos olisin tiennyt millainen Autot 2 on, olisi isä saanut mennä yksin katsomaan (isä piti kovasti, nauroi suurimman osan ajasta). Poika 4v odotti kovasti elokuvaa ja kun kävimme katsomassa hän käpertyi täristen kainalooni hurjimmissa kohtauksissa. Kuinka voi olla tällainen kuva sallittu? Eikö elokuvien tarkastajilla ole lainkaan vastuuta asiasta?
      Pieni lapsi ei ymmärrä eroa auton ja ihmisen välillä, ne autot ihan oikeasti "kuolee" lapselle kun niitä ammutaan. Kovasti myös bondimaisesti mässäiltiin toiminta- ja räjähdyskohtauksilla. Edellisen elokuvan (Autot) kohderyhmä oli selkeästi alle kouluikäiset lapset. Nyt iski ahneus ja Autot 2 on selvästi tehty myyväksi oheispelikrääsäksi koululaisille. Ikävä vaan kun pienemmät kärsivät siinä sivussa...

    • en keksi nimee

      must autot 2 oli tosi hyvä! no ikärajan olisi kyllä pitänyt olla vähän isompi mutta minkäs teet kun edellinen elokuva oli k-3! en ole nähnyt yhtään bond-elokuvaa kokonaan joten en osaa sanoa oliko elokuva bondimainen. kun istuin siinä leffa-teatterin penkissä ainoa ajatus oli vain: "vähän hyvä leffa!!!!" sitten kun ensimmäisessä rivissä istuvat pienet lapset (about 3-5v) lähtivät itkien pois, mieleeni juolahti ettei kyseinen elokuva ehkä ollut hyväksi heidän mielenterveydelleen! sitten ajatukseni siirtyivät vieressäni istuvaan 6-vuotiaaseen veljeeni joka ei näyttänyt kauhun merkkejä mutta oksensikin leffan jälkeen meidän olohuoneen matolle.

    • Emppu130

      Autot 3 on huono, ku se Ramirez voittaa sen vanhan konkarin ja se menee eläkkeelle se McQueen! Autot 2 tois hyvä, isompi ikäraja olis vaan voinu olla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      882
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      862
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      548
      781
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe