Raamattu on totta 100% huolimatta miten kirkko sitä vääntää

Kerro lisää kirkko

eihän se homoille kelpaa ja heitä hyysääville papittarille.

Nainen vaietkoon seurakunnanssa, mutta sitä nämä ämmätpapittaret eivät tee, turpa auki siellä saarnaavat mutta eivät saarnaa että nainen vaietkkoon seurakunnassa.

Homoille avioliittto kirkossa, sitä saarnaavat. Lopun aikojahan eletään ja profetiat etenevät kukin vuorollaan toteutuen.

Suurin osa naispapittarit koittaa homoille saada Raamatunvastaisen avioliitto-oikeuden puhumalla ties mitä paskaa, mukaansa ovat saaneet joitakin heittiöitä arkkipiispoja myöten mukaansa lopun aikojen rienauksiinsa. Minä kuolen aikanani, joko normaalin kuoleman tai teitä SAATANAN kätyreitä vastustaen Raamattua noudattaen, mitään pedonmerkkiä ihonalaista sirua en ota, mutta he Raamattua vastaan huoraavat otatte ellette tule synnintuntoon.

naisten tulee olla vaiti seurakunnan kokouksissa. Heidän ei ole lupa puhua, vaan heidän on oltava kuuliaisia, niin kuin lakikin sanoo.

Mitä tähän on lisättävää??????Sekuka siihen lisää tai siitä jotain poistaa on harhateillä, sanoma on selvääkin selvempi.

9

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihanaa!

      Ihana trolli

      • ap.

        Vai että trolli? Sanoinko jotain trollaavaa, mitä se sitten tarkoittaakin, sanoin´ko yhdenkin kohdan va´lheellisesti, sitäkö ajat takaa vai sitäkä että totuus túli julki tässä kieroilevassa tilanteessa, jossa toimitaan ja ajetaan Raamatun Sanaa vastaan, sitä vääristäen maallisilta tahoilta painostaen? Osaatkos totuudenmukaisesti vastata? Totuuden sanoin ja sitä vastaan ei ole sanomista.

        Ei ole järkevää se, että toisensa kumoavat "totuudet" ovat samanaikaisesti voimassa, kirkko vs. Raamattu, vielähä´n kirkko ei ole hoimoille avio-oikeutta saanut, mutta siihen nämä kirkon päättäjät ja korkeimmat löyhkät, koittavat pyrkiä. Nainen vaietkoon seurakunnassa, on raamatullinen totuus ja sen haluat kieltää ja homoille sallia homoavion?


      • ap.

        Vaikenit, kerrohan missä valehtelin tai pysy vaienneena ja häpeä kommenttiasi!!!!!!!!!


    • FUCKIFUU
      • ap.

        Homoavioliitto on minun rajanani. Olisi ilmeisesti ollut jo naispappien aikanakin, mutta sen ilmeisesti tekivät ne, jotka olivat uskossaan kasvaneempia kuin minä. Naispappeutta jos seuraa heidän hyväksymänsä homoavioiden siumaustahto niin se on jo sitä luokkaa, että me uskossa oppilainakin olevat ymmärrämme erota porttokirkosta.

        Kiitos kuitenkn linkistä, saattaa olla että aikaan sen linkin kautta oman eroamiseni teen.


      • kysymys...
        ap. kirjoitti:

        Homoavioliitto on minun rajanani. Olisi ilmeisesti ollut jo naispappien aikanakin, mutta sen ilmeisesti tekivät ne, jotka olivat uskossaan kasvaneempia kuin minä. Naispappeutta jos seuraa heidän hyväksymänsä homoavioiden siumaustahto niin se on jo sitä luokkaa, että me uskossa oppilainakin olevat ymmärrämme erota porttokirkosta.

        Kiitos kuitenkn linkistä, saattaa olla että aikaan sen linkin kautta oman eroamiseni teen.

        Aloittaja,

        mahdatko olla nimim. Kirkko on eksytys toisesta ketjusta?


      • ap.
        kysymys... kirjoitti:

        Aloittaja,

        mahdatko olla nimim. Kirkko on eksytys toisesta ketjusta?

        en.


      • ap. kirjoitti:

        en.

        Kaikenlaista sitä. Näyttää siltä, että maailma olisi parempi paikka ilman uskovia. Jos olisi vain uskovia, niin tämä olisi aika paha paikka, ja taatusti ilman rakkautta. Joka tapauksessa aloittaja on VARMA siitä, että meressä on lohikäärme. Raamattuhan on 100% oikeassa. Tein johtopäätökseni sen perusteella, että aloittaja kertoo olevansa ihan tosissaan. Minusta kuulostaa aika sairaalta.


    • No niin. Siinä sitä taas ollaan. Kivet esille ja kaikki vanhempansa kiroajat ja muut eläinmiin sekaantujat tuomiolle!

      Nimimerkki KLK haluaa sianlihan syömisen loppuvan. Kaikki, jotka eivät jaa hänen uskoaan joutuvat helvettiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7495
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3987
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3520
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      2822
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2672
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2492
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2411
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2299
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2264
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1982
    Aihe