Jospa joku hengessä voisi rukoilla puolestani. Olen epätoivoinen, ihminen vailla iloa. Kaikki kaatuu päälle. Pitäisi lähteä matkoille, mutta ei ole rahaa. Joutuu taas valehtelemaan miksei lähde. Kesäkin menee taas murehtiessa. Syksyllä odottaa epätoivoisuus ja itsetuhoajatukset.
Epätoivoinen kaveri
5
64
Vastaukset
- 3062011
Miten vanha olet? Onko sulla kavereita ja läheisiä sellaisia? Miks sun pitäis lähtee matkoille ja miks valehtelet jonkun tekosyyn että et voi lähtee? Rukoilen puolestasi tänäiltana kun menen maate, mutta jos masentaa niin apua saa aina lääkäriltä.Hyvää jatkoa.
- ...
Kesällä voi aina keksiä tekemistä, mitään ympäristön paineita ei kannata miettiä.
Hiipivään apatiaan auttaa niin pieni asia, että tekee muutaman kilsan pyörälenkin aikaisin raikkaassa aamuilmassa.
Epätoivossa voi piillä paljonkin toivoa.
Moni kauhistuu yksinäisyyttä ja hiljaisuutta, minua se rauhoittaa.
Totta kai haluaisin itsekin lomalle edes viikoksi. - Jumalan lapsi
Rukoilen puolestasi. Miksi murehdit jo syksystä, itsetuhoajatuksista ja epätoivosta. Kesähän on vielä edessä ja kaikkea voi tapahtua, jätä syksy pois mielestäsi siihen on aikaa. Elä päivä kerrallaan ja nauti elämästä. Emmehän voi tietää huomisesta mitään saatikka syksystä. Oi Rakas Jeesus auta tätä ihmistä ja vapauta hänet noista taakoista joita kantaa sisällään. Kannan sut rukouksin Jeesuksen ristin juurelle sieltä saat avun. Jeesus sua siunatkoon ja antakoon elämääsi loistaa valon.
- Epätoivoinen kaveri
Kiitos rukouksestasi. Sinä ainakin rukoilit hengessä. Jumala auttakoon myös sinua omissa mahdollisissa vaikeuksissasi. Kiitos.
- Jumalan lapsi
Jeesus sua siunatkoon. Kiitos vastauksesta, jotenkin rupesi itkettämään, kun luin sun kirjoituksesi. Jatkan rukousta puolestasi ja kaikkea hyvää sinulle elämän tiellä. Elämä on lyhyt ikuisuus on loputon, tahdothan viettää iäisyyden Jumalan Luojasi yhteydessä. Kilvoitellaan tämä tie riippuen Jeesuksessa kiinni, tapahtui mitä tahansa Jumala on luvannu pitää omistaan huolen, ei meille tapahdu mitään Jumalan sallimatta, eikä Jumala anna meille yhtään enempää taakkaa kuin jaksamme kantaa. Sinua siunaten ja Jeesuksen eteen rukouksin kantaen rakas uskon veli sisar Herrassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad691265- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että356744- 116690
- 53673
- 51648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584