Okei, jarkko mollaa muita mutta hän on oikeasti ihana ihminen, huumorintajuinen, rempseä ja rehellinen (tunnen hänet). nyt kaikki savolaiset iänestettään jarkko voittajaksi, sillä jos hän ei nyt pääse kapteeniksi hänet äänestetään heti ulos (liian vahva muitten mielestä)!!! ja jarkko USKALSI itkeä, se ei ole mikään häpeä kun ajattelee että hänellä on pieni poika kotona outokummussa. ja jos jarkkoa mollaatte niin miettikää hei ensinnäkin sitä JOUNIA, vai mikä sen psykon nimi oli....
Jarkko voittajaksi!
9
1329
Vastaukset
- Sirkka
Jarkko on sellainen suomalainen perusmies, hieno luonne, taitava ja sympaattinen. Hänestä kapu ja mahdollisesti myös voittaja lopuksi.
- Katsoja
Enempää kantaa ottamatta kyseisen herran muihin avuihin ja kaiken viimeiseksi ammattiin niin totean vain että taatusti kilpailussa jäljellä olevista henkilöistä on Jarkko fyysisesti ja ehkäpä henkisestikin vahvin yksilö.
Sinäänsä fiksu ja sympaattinen Hervannan poika osoitti eilen että fyysiset voimavarat ovat aika niukat,ja jos loppukilpailussa hiemankin tarvitaan tuota ominaisuutta kuten veikkaan niin kaverin mahdollisuudet ovat aika huonot.
- minä
ei se mun mielestä ketään mollaa, vaan yhteishenkeä kohottaa.. siis jos punaisten Jarkkoa tarkoitat.. hän on hyvä kapteeni, vaikkei kuitenkaan ehkä ihan voittaja kuitenkaan..
- pettynyt
Toivottavasti Jarkko ei voita suurta seikkailua.Ei taida tyypillä olla minkäänlaisia tunteita,kun tappaa työkseen viattomia eläimiä.
- jepjep
pettynyt kirjoitti:
Toivottavasti Jarkko ei voita suurta seikkailua.Ei taida tyypillä olla minkäänlaisia tunteita,kun tappaa työkseen viattomia eläimiä.
eio viattomia ne on ovelia piruja. kenkiin paskovat heti kun silmä välttää ja sitten kattovat taas kuin vähä-älyiset ja kerää symppatiat. eikä tee mitään kotitöitä avuttomia teeskentelevät.
- ihan vaan
pettynyt kirjoitti:
Toivottavasti Jarkko ei voita suurta seikkailua.Ei taida tyypillä olla minkäänlaisia tunteita,kun tappaa työkseen viattomia eläimiä.
Jonkun sekin työ on tehtävä, tykkäsi siitä tai ei
- Axelay
Minustakin Jarkon kuuluisi voittaa koko kilpailu mutta se miten pienestä iso mies rupesi pillittää niin onhan se hieman nolo juttu.
- mualainen
vai on nolo juttu jos mies itkee kun kuulee että esikoinen on oppinu jotain uutta? katotaan ku aikuistut ja sullakin on lapsia. hyvä että täällä on sentään vielä niitäkin jotka arvostaa perisuomalaista miestä kuten JARKKO KERONEN! heh.. niin kyllä , jarkko on loisto tyyppi ja oikea mies, verrattuna ESIM: marko /Jouni.................
- juuh
outokummun mies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot12117218Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss419938Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen295081Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2393895Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333133Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.142840Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1142805Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.252742"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita512625Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling762503