Oho. Poistiko ylläpito aamuisen viestini vai oliko vain tekninen vika..?
Vaihdetaan kuitenkin parjattavan firman nimi, ettei google-analytics ilmoittele eteenpäin..
Kehoitan siis olemaan erityisen tarkkana Kiitoslinja Shnickesrin laskujen kanssa, sillä viimeisen niin kauan kuin jaksan muistaa on laskutus heitellyt miten sattuu. Taloonpäin.
Yksi härski tapaus oli, että lavallinen rautaa tuli 44 kilsaa ja se maksoi yli kolmesataa euroa.
Soitin suivaantuneena asiakaspalveluun ja kerroin saaneeni heiltä röyhkeän laskun. Sen puhelun aikana lähti yli kaksi kolmannesta hinnasta pois.
Ihan tosta noin vain.
Toinen esimerkki on tältä päivältä. Meidän firman nimellä tuli lasku rahdista, joka ei liittynyt meihin mitenkään.
Asiakaspalvelu valitteli tapahtunutta, että tämä on selvästi heidän mokansa.
Lasku mitätöitiin heti.
-kas kummaa.
Enemmän kuin useasti on käynyt niin, että tukkuri on lähettänyt meille tavaraa omalla sopparillaan, joka lukee joka paperissa suomeksi, niin silti kyseinen huolintaliike lähettää vielä oman laskunsa vastaanottajalle erikseen.
Sitten kun taas soittaa asiakaspalveluun, niin lasku mitätöidään välittömästi.
Ihme, että virheet ovat aina heidän kassaa kohti..
Olkaa tarkkana, ettei mene vahingossa läpi!
Mikrokallubin mukaan emme ole ainoita, joilla on kyseisiä kokemuksia.
2000x100€ on kiva lisä viivan alle.
Kiitoslinja huolintayhtiö huijjaa
5
332
Vastaukset 5
- kiitolinja kiitolinj
Okei,
Ei toiminut KIITOLINJA kohdallasi oikein. MITÄ SITTEN?!?!?! Pitää oikein kirjoittaa uusi viesti tänne kun edellinen on poistettu.
Keskity työsi tekemiseen jos kerran olet edes yrittäjä. Älä haukkumiseen. Tämä KIITOLINJA varmasti voisi ottaa soimatakseen sinun nakkikioskisi: Mitenkäs sitten suun panisit?- Todella punaista
kiitolinja kiitolinj! Oletko täysipäinen?????
Näillä keskustelupalstoilla käsitellään yrittäjien (suurten ja pienten) työssään kohtaamia ongelmia ja yrittämisen varjopuolia. Joskus keskustelussa on yrittäjän kannalta myönteisiä ja hyvin yrittämiseen kannustavia aiheita.
Sinun kommenttisi tähän rekkayhtiön toimintaan on täysin käsittämätön. Kusi lienee täyttänyt pääsi. En useinkaan näe punaista lukiessani tätä palstaa, mutta nyt vaimoni kysyi olenko muutunut maolaiseksi - "punaisuus näkyi jopa ihoni läpi".
En tiedä keskustelun aloittajan motiivia, enkä onko asiassa juuta tai jaata.
Sen tiedän, että hän kertoi asian johon keskusteluun vastaavan täytyy kertoa oma mielipiteensä tai kokemuksensa. Tuollainen vittuilu ei kuulu asian.
Tämä kirjoitus on siis täysin tälle työhönsä keskittyvälle ja kaikki maailman paskat päälleen ottavalle kiitolinja kiitolinj:lle. - 11
Annappa, kiitolinj, laskutustietosi, niin pistän pari aiheetonta laskua tulemaan.
Mitenkäs sitten suun panisit?
Keskittyisit varmaankin maksamaan ne.
Ja mikä on sitten oikea foorumi jakamaan näitä kokemuksia, jos ei tämä?
En kehoittanut kansanliikettä nousemaan kyseistä kioskia vastaan, vaan kiinnittämään laskupostiin enemmän huomiota, ettei maksa vahingossa liikaa tai tuplana.
- huhhuhhh
Komppaan täysin aloittajaa
>>Keskity työsi tekemiseen jos kerran olet edes yrittäjä. Älä haukkumiseen. Tämä KIITOLINJA varmasti voisi ottaa soimatakseen sinun nakkikioskisi: Mitenkäs sitten suun panisit? - prksual
Huhhu! Ei ole hölmö joka pyytää vaan se joka maksaa!
Ja on muuten sen verran iso yhtiö, että eiköhän siinä jo pidäkkin sattua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361770Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38589- 64570
- 30556
- 46550
- 66536
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25520