Ihme maa tämä suomi

kun rikkaille ja hyvin toimeentuleville pitää aina vaan enemmän maksaa palkaa, jotta he pystyisivät elättämään ihmiset, joilla ei mene niin hyvin. Kauanko tuo yhtälö toimii?
2161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ollaan käännekohdassa. Ei toimi enää kauaa..

Äänestä

Mutta nythän rahavirrat aukes. Katsokaa verkostomarkkinoinnista "jännittää" nimimerkin kirjoitukset, pääsette kaikki rahaa haluavat huolistanne.

kohta tapahtuu ihmeitä, käykää lukemassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Do you andertand kirjoitti:

kun rikkaille ja hyvin toimeentuleville pitää aina vaan enemmän maksaa palkaa, jotta he pystyisivät elättämään ihmiset, joilla ei mene niin hyvin. Kauanko tuo yhtälö toimii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu