Onko kellään kokemuksia hääjuhlista Nokialla? Missä olisi halpa vuokra jne?
Juhlapaikkoja Nokialla?
Riikka8484
174213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hinnoista en tiedä, mutta kerholaa on joskus vuokrattu ja hempan kaaressa on pidetty juhlia.Joskus vuokrattiin lehtiniemeä ja kuusistoakin.Oisko näistä apua?
Kiitos paljon! Täytyykin heti ruveta noita googlettamaan. Olemme vasta juuri muuttaneet Nokialle niin kyllä noista varmasti apua on, kun itse emme mitään paikkoja oikein tiedä :)
Sitten on vielä se koskiwerstas, mutta se ei liene kovinn edullinen...
http://www.koskiwerstas.fi/
Nokialaisia mekin, mutta pidimme aikoinan häämme Hämeenkyrön Jumesniemen kyläsalilla. Nokialla oli liian kalliit hinnat, joten tuttujen kautta saimme vinkin paikasta. Huokeat hinnat ja tilaa oli meidän 100:lle vieraalle todella hienosti.
onpa jotkut pitäneet häänsä pitkäniemessäkin.Enpä sitte tiiä tarviiko olla joku sairaalatyön tekijä tai mikä,että saa paikkaa vuokrata tosi halvalla.Sinne vaan....
Villa Silvassa meillä häät oli muutama vuosi sitten (talvella). Hyvä paikka, mutta tilat eivät riitä kuin muutamalle kymmenelle hengelle.
Villa Silvaa suosittelen itsekin. Itse ainakin mainostavat että 80 henkilöä mahtuu. Mutta toki nämä riippuu niin monesta asiasta. Jos haluaa tanssilattian niin että huonekaluja ei tarvitse siirtää tanssien alkaessa niin sitten ei varmaan ihan 80 mahdu.
http://www.villasilva.fi/
Itte naitiin maistraatissa ja juhlittiin kotona , eikä maksanu juuri mitään!
Knuutilan kartano Siurossa on suosittu ja mukava suosittelen
Knuutilan kartanoa olisin kanssa suositellut,yhteyttä vaan Siuro seuraan
Knuutila totta tosiaan erittäin hieno ja romanttinen paikka hää ym juhliin,
löytyy omat sivut netistä.
Kerhola ei montaa sataa maksa ja heillä on myös neuvoa edullinen pitopalvelu, joka on toiminut kerholassa yhteistyökumppanina. Vuonna 2006 taksa taisi olla 300 e/vrk.
Häänsä Pitkänniemen tiloissa ja saattavat olla siellä pian potilaina huhhuh hihhih....
Tottijärvellä on Jukola rempattu, nettisivutkin löytyy www.tottijarvenjukola.fi
Tosi hieno paikka tuo Jukola remontin jälkeen
Kivasti kunnostettu.
Ehdottomasti Hempan kaari - tila muuttuu vaikka miksi. Nyky hinnoista en tiedä, mutta aikiunaan melko tyyris, mutta hintansa väärtti, kun osaa järjestää oikein.