Eikö mitään koskaan opita!
EI IKINÄ SONERAA!!!
5
81
Vastaukset
- Talouspuolue Kok
Kykypuolueen Olli-Pekka Heinonen teki hyvät kaupat.
Onneksi Kokoomuksessa on muitakin talousneroja.
Joten Suomen tulevaisuus on hyvissä käsissä.
Nyt sijoitetaan Kreikkaan !!!
Ja Stubbin suu vaahtoaa !- Liekö kyseessä...
Suu- ja sorkktauti, vai olisko vaahdon syy kenties.....?
- Sonera myytiin
Ruotsiin. Siksi se on nyt TeliaSonera.
BUHAHHAHHAHHAHHAHHAHAHHAHAHHAAAAHAHAHA - GrowHauhau !
Mitenkäs se Kemira kauppa ?
Eikös Kokoomus hoitanut senkin mallikkaasti.
Jotkut ne vaan osaa. - häkämies & kunpp.
Liekö hinnoittelussa ilmaa. Tuon Saksan rahoituksen jälkeen Sonera on ollut Telian ylväs rahoittaja lamavuosina. Sen lisäksi on laajennettu itään monta valtiota. Kuulemma lähes 5 miljartia on asiaan varattu.
Aika hyvin kun karhea 15 miljardia on vara heittää maailmalle.
Suomen talousosaamista oli myös Wärsilän telakkatoiminnan myynti Norjaan. Ekana vuotena tienasi myyntihinnan norjalaisille.
Hienosti annettiin myös rakennustoiminta Ruotsiin. Kolme isoa tulouttaa Ruotsin puolelle yli miljardin. vuositasolla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013608
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454940Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1543726Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201801Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525