Keskustapuolue vuotaa,kuin seula,mutta miksi kaikki kepulit karkaa Persuihin,eikä muihin puolueisiin?
Miksi kepulit karkaa persuihin?
Juhakossi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Luottavat enemmän Soiniin ja Halla-ahoon kuin kiviniemeen ja laanikaiseen.
Kokoomus on herrojen puolue, SDP on työtätekevien puolue, vasemmistoliitto on pienituloisten puolue, kristilliset on uskontohihhulien puolue, RKP on ruotsalaisten puolue ja vihreät on kaupunkilaisten puolue.
Persut on kepun lisäksi ainoa tulonsiirtopuolue työtätekeviltä yrittäjille ja muille työtä tekemättömille. Persujen ja kepun suurin ero on, ettei persut ole ainakaan vielä vallassa ryvettyneitä.
Koska keskusta on agraarikommareiden puolue ja Persut ajaa rehellisten suomalaisten veroa maksavien ja työtatekevien etuja.
Jos kepun johto uudistettaisiin , vuoto lakkaisi.
Naurattaa,niin pirusti tuo,kun kepulit karkaavat persuihin.Hoh,hoo,hoooooooo.Kapi ei äänestä Persuja ja on sen lisäksi hetero,herrasmies ja upseeri,toisin,kuin Kapt evp,joka on homo.