Miksi tyydytte vähäseksiseen avioliittoon

8 kertaa / vko

Tiedän kyllä, että synnytyksen jälkeen ja kuukautisten aikana nainen haluaa antaa miehelle vain käsi- ja suuseksiä, mutta miten ihmeessä on sitten näitä vain kerran viikossa -suhteita!!!! Ymmärrän myös, että lapset väsyttävät ja valvottavat, mutta ainahan voi aamulla heittää pienet sessiot. Tai poiketa kotona/puistossa ruokatunnilla.

Epäuskoisena luiin tilastoja, jonka mukaan suomalaiset pariskunnat harrastavat seksiä vain 2-3 kertaa viikossa. Kovin ovat puutteessa.

Miten jollekin miehelle voi maistua tuollaisen suhde, kun se "suola" puuttuu kokonaan?

Vai eikö vain ole nälkä?

23

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äiti ja nainen´+++

      Jaa, teilläkö pieni vuoto haittaa harrastuksia? Ei ne kuukautiset mikään este ole. Kunnon pesu vaan jälkikäteen.

      Ei meillä myöskään ole synnytysten jälkeen paria viikkoa pidempää taukoa ollut koskaan.

      Ennen lapsia harrastettiin rakastelua 1-2 kertaa päivässä (ei aina johda laukeamiseen!) Ja nyt kun niitä on neljä (pienin 8kk) niin kerrat ovat laskeneet ehkä keskimäärin 5:teen viikossa. Se sopii meille ja enempää ei tässä jaksaisi.

    • jk

      ei ole nälkä

    • hornytar

      Olen nainen, sori kun änkeen tänne. :) Mutta, meillä harrastetaan seksiä n.5krt/viikossa eikä YKSIKÄÄN mun naiskavereistani harrasta niin usein! Jotkut jopa vain kerran kuussa!!! Ei ymmärrä. Meille molemmille seksi on tärkeä asia on jopa tehty tutkimuksia jotta hyvässä avioliitossa sujuu seksi monta kertaa viikossa. Ja mitä tulee seksiin menkkojen aikaan niin mä käytän kuukuppia joka ei häiritse aktia yhtään. ;)

      • Kuukuppiko

        Ei haittaa vai...
        Pistänpä korvan taakse...


      • No on..

        sinulla melkoisen valtava värkki tai miehelläsi todella todella pieni vehje, jos ei kuukupin käyttö seksiä haittaa.


    • Isä itsekin

      Vastaus on ihan sama kuin kysymykseen: miten ihmeessä jotkut ei tykkää Aura-juustosta. Eli toiset haluaa ja tarvitsee enemmän ja toiset vähemmän, joku tykkää anaalista toinen ei tykkää anaalista, joku tykkää aurajuustosta toinen ei tykkää aurajuustosta. Joku harrastaa seksiä 7 kertaa viikossa, joku kerran kuukaudessa ja joku 3 kertaa viikossa.

      Ihmiset ja heidän tarpeensa ja halunsa ovat erilaiset. Pääasia että parisuhteen molemmat osapuolet ovat tyytyväisiä, samanlaiset linnut yhdessä lentelee.

      • oiugjokä

        Niinpä. Juuri se, että kaikki mitataan määrässä ja suorituskerroissa, aiheuttaa ihmisille painetta ja siksi ei seksikään suju. Määrä ei todellakaan takaa laatua.

        Ja seksissä kaikki on korvienvälistä kiinni - jos ette sattuneet suorittajat tietämään

        Lapsien lukumäärä ei kerro seksin määrästä mitään.


    • 75675

      No onpas yksinkertaistettua ajattelua. Eihän kaikki suinkaan halua tai tarvitse seksiä 8 kertaa viikko. Jos 2-3 kertaa riittää molemmille, missä on ongelma?

    • jaa se oli näitä

      Kuulostaa sellaisen tuppimulkun saduilta, joka on lomaviikolla onnistunut naimaan muutaman kerran, ja nyt kertoo kaikille elämänsä olevan yhtä naimista aina.

      Nyrkkisääntö: mitä kovemmat puheet, sitä pienemmät teot!
      Ylensä nämä rehvasteliat on niitä kenellä se molemminpuolin tyydyttävä seksielämä on kaikista eniten hakusessa;)
      Ja mies joka valitat puutetta kun akka ei anna: katso peiliin!

    • karua totuutta

      "Epäuskoisena luiin tilastoja, jonka mukaan suomalaiset pariskunnat harrastavat seksiä vain 2-3 kertaa viikossa. Kovin ovat puutteessa."

      - siis mistä olet tuollaisen väärän tilaston? Totuus on se, että suomalaisilla perheellisillä on seksiä tuon verran kuukaudessa. Monella on kerran kuukauteen tai puoleen vuoteen. OIKEASTI!
      Ja hyvin usein se haluton osapuoli ei ole nainen; eli puutteessa elävä ei suinkaan ole mies, kuten urbaani legenda tasa-arvottomuuden aikakaudelta väittää (aikakaudelta jolloin nainen oli huora jos halunsa paljasti), vaan haluton on se mies!

      Monella miehellä ei ole NÄLKÄ muuta kuin siihen, etä saa viettää mahdollisimman paljon aikaa muualla kuin kotona lastensa ja emännän kanssa.

      • TottapaTuo

        Tästä olen täysin samaa mieltä!!


      • xpgjlh

        Ja hyvin usein se haluton osapuoli ei ole nainen; eli puutteessa elävä ei suinkaan ole mies, kuten urbaani legenda tasa-arvottomuuden aikakaudelta väittää (aikakaudelta jolloin nainen oli ***** jos halunsa paljasti), vaan haluton on se mies!

        Monella miehellä ei ole NÄLKÄ muuta kuin siihen, etä saa viettää mahdollisimman paljon aikaa muualla kuin kotona lastensa ja emännän kanssa.

        Ja olen täysin samaa mieltä!!


    • hornytar

      Kuukuppihan on silikonia joka väistyy peniksen tieltä...hyvin yhteen sopivat vehkeet meillä on. :))

      • Tampaxin kanssa myös

        Heheh, mahtaa tuntua mukavalta :D

        Oletko sinä muuten oikeasti ikinä kokeillut kuukuppia? Tai edes nähnyt sellaista?


    • kröhöm.

      MItä hittoa se kenellekään ulkopuoliselle kuuluu kuinka paljon kukakin harrastaa seksiä! Tai aika tylsä on elämä, jos täytyy ihmetellä toisten yhdyntöjen määrää. Jotkut pariskunnat eivät välttämättä harrasta ollenkaan seksiä ja ovat silti onnellisia. Ja seksi on muutakin kuin yhdyntöjä...

    • SANOS MUUTA

      niin ..mitä suuremmat puheet, sen pienemmät teot;)

    • webdfbdvb

      no voin sanoa, että ei ole ollut "kova nälkä" viimeisen vuoden aikana, ollaan oltu yhdessä 10 vuotta ja viimeiset 2 vuotta pelkkää univelkaa, kun lapset ovat syntyneet peräkkäisinä vuosina, so what? Seksiä on ehkä 2-4 krt/kk, mutta mitä sitten? Lapset valvottavat ja enempää ei jaksa/kiinnosta, mutta rakkaus ei ole kuollut, vaikka rankkaa on ollut, koska yhteistä aikaa on 1% entisestä, tosin joskus 20-vuotiaina sitä oli ehkä 8 krt/vrk parhaimmillaan :-)

      • fdjkhdlkdd

        Heh, mun mies ei oo ikinä jaksanu noin montaa kertaa harrastella. Se oli suhteen alussakin max. 2 krt päivässä ja seki oli harvinaista. Nykysin vaan 1-3 krt viikossa. Parikymppisiä ollaan molemmat ja yhdessä oltu yli 2 vuotta. Alkaa hiljalleen kyrpii tää puutteessa oleminen mut minkäs teet jos toisel ei oo haluja yhtä usein...


      • anonyymi henkilö
        fdjkhdlkdd kirjoitti:

        Heh, mun mies ei oo ikinä jaksanu noin montaa kertaa harrastella. Se oli suhteen alussakin max. 2 krt päivässä ja seki oli harvinaista. Nykysin vaan 1-3 krt viikossa. Parikymppisiä ollaan molemmat ja yhdessä oltu yli 2 vuotta. Alkaa hiljalleen kyrpii tää puutteessa oleminen mut minkäs teet jos toisel ei oo haluja yhtä usein...

        2 kertaa viikossa on suuremmassa osassa suomalaisia parisuhteita jo maksimimäärä ilman lasiakin, joka onnistuu korkeintaan loma-aikaan ja touhu on suoritus, jolla saadaan rasti seinään.

        Kyllä kiihkeää ja hyvää seksiä kun harrastaa kerran viikossa, niin se on jo suomalaisessa elämntyylissä hyvin; kun puhutaan KIIHKEÄSTÄ ja HYVÄSTÄ seksistä eikä mistään suoritteesta NYLKYTYKSESTÄ peiton alla pimeässä ja kesto 1 minuutti.

        Meillä harrastetaan seksiä kerran tai kaksi kertaa viikossa ja omat runkut päälle -jotta pysyy seksuaalisuus- ja se on tottapuhuen ihan keskiverto määrä ja tyydyttävääkin: puhutaan siis kiihkeästä ja molemmin puolintyydyttävästä seksistä, ei mistään sääli/ velvollisuuspanoista.

        -Monella puutteessa elävällä impotentilla ja kuivavitulla menee aina netissä leuhottamiseksi nämä seksihommat ja sentit;)


    • Porin miäs

      Mä olen ennen juossut pimpsan perässä pitkin kaupunkia ja seksiä oli sinkkumiehellä 3-5 krt/vko. Nyt olen parisuhteessa ja seksiä on muutaman kerran kuukaudessa, jos sitäkään. Olen silti onnellinen. Aika outoa vai mitä? :)

    • imes nyt sitä ittees

      ohan se. mutta se 3 5 kertaa runkkaamista oman käden kanssa ei ole seksiä.

    • miuuuu

      Meillä seksiä on 7-9 krt/vko. Molemmat ovat aktiivisia seksin suhteen. Yhdessä ollaan oltu 5 vuotta ja seksin määrä on pysynyt aikalailla samana. Pari päivää on meillä se raja,kun jompikumpi käy jo ihan kuumana ja vihjailee kammarin puolelle :)

    • totta helvetissä

      niin varmaan. Nysämulkun kerskuntaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3870
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      344
      2997
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      10
      1906
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1099
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      771
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      761
    Aihe