Kyllä Olavi Voittonen on narsistinen heppu

huomioitsija

11

1754

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jig Saw

      Joo, sehän on aivan älytöntä kuinka Olavi Voitotnen on tässä tominut ja kertoo selvästi narsistisesta MINÄ MINÄ-asennoitumisesta. On oma iso kysymyksensä, miksi Vottonen ei ensin vastannut Kimmo Sulilan yhteydenotto pyyntöihin. Sulila olisi halunnut jutskata OV:n kanssa tilanteesta ennen kuin se meni julkisuuteen.

      On aivan selvää että varinkin ruotsalaisessa avoimuuden kulttuurissa työskentelevälle on käsittämätöntä että rikosvyyhdin selvittelyn kohteena olevan liikkeen johtaja porskuttaa julkisuudessa lähes sadan tuhannen suomalaisen virallisena edustajana kuin ei olisi mitään tapahtunut.

    • Diagnoosi
      • huomioitsija

        Hieno 46-kohtainen luettelo, joka pitäs lähettä Oavi Voittoselle.


    • missä tunteet?

      En usko, että Olavi Voittonen on tietämätön saamastaan kritiikistä. Se tässä ihmetyttää, että ei itse älyä luopua tehtävistään. Normaalilla tunteella varustettu ihminen ei kestäisi olla tuossa tehtävässä kaiken kritiikin keskellä. Pitää olla kova luonne, että kestää. Kauniita sanoja oli suviseurojen avajaispuheessa, mutta puhe oli jotenkin sotilaallinen, kylmä.

    • maanantai..

      Ulostakaa jo ihmeessä tuo Olavi Voittonen.

      • WC-pytystä

        Mieshän haiseekin sille!


      • Niin tekee.
        WC-pytystä kirjoitti:

        Mieshän haiseekin sille!

        Niin tekee.


      • Harmistunut ei-vl
        Niin tekee. kirjoitti:

        Niin tekee.

        Miten olette noin alas vajonneet ?

        Hävetkää edes mitä toisista kirjoitatte !


    • abc222

      Käsittämättömän kiinnostuneita olette vanhoillislestadiolaisten asioista. Jos asia ei kiinnosta, ette te kirjotitelisi näitä juttuja tänne. Toivottavasti opitte kirjoittamaan sivistyneemmin, koska osin nämä tekstit menevät epäasiallisuuden puolelle.

    • Jep.

      Jep.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      267
      17307
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5557
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      116
      2605
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      2106
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1782
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1021
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      962
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      914
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      913
    Aihe