Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Tutkittua tietoa

HS:
Tutkimus: Miehen sormien pituus kertoo peniksen pituudesta.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Tutkimus Miehen sormien pituus kertoo peniksen pituudesta/1135267545996

Minusta sama ilmiö kertoo myös naisen ominaisuuksista:
– kaikilla tuntemillani on pitkä nimetön
– heillä on myös pari muuta kivaa ominaisuutta
12416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Puhumattakaan siitä, että ko. tutkimuksessa mitattiin täysin veltto "nukutettu" muna. Oman kokemukseni mukaan (ja uskokaan niitä on paljon) miehen veltto koko ei kerro paljoakaan stondiksessa olevasta koosta. Pikkuinen prinssinakki voi kasvaa valtavaksi fallokseksi ja vastaavasti mehevä vielä veltto ei välttämättä kasva juuri lainkaan kovettuessaan.

Äänestä

Niinpä. Mulkun koosta kertoo se, millainen kroppa miehellä on. Pitkällä ja todella hoikalla on isot ulokkeet. Pienellä näyttää isolle.

Äänestä
  • Usko nyt hyvä mies, ettei pieni näytä kenelläkään isolta. Olishan se perin kummallista, jos niin olisi...

    Äänestä

Olen vammainen ymmärtäkää minua kun en osaa suhteuttaa asioiden kokoa. En voi tajuta, että objekti näyttää erikokoiselta erikokoisten objektien vieressä. Auttakaa minua!

Äänestä
  • Ymmärrän.
    Olet varmaan näkövammainen ja luulet että pieni mulkku muuttuu isoksi, kun sen lyö hintelään varteen. Minun on tuotettava sinulle pettymys. Se ei näytä isolta vielä sittenkään.

    Iso mulkku voi näyttää isolta pienessä kropassa,mutta pieni on valitettavasti aina pieni...
    Tätä voit testata käymällä ilman housuja peilin edessä...

    Äänestä

No. Pitihän nuo mitata :)
Sain suhdeluvuksi 0.9, eli etusormi on se lyhempi.
Peniksen pituus erektiossa max 18cm. Lepotilan mitta on jo vaikeampi mitata, koska vaihtelee.

Äänestä

kaikilla on kauhee mela netissä...vitun onnettomat!!

Äänestä

Aloittajan ”tutkimus” naisten nimettömän pituudesta joka on paljon mielenkiintoisempi?
Onko täällä vain kompleksisia poikaisa?

Äänestä

Mitä isommat sormet miehellä, sen kömpelömpi motoriikka ja heikommat panotaidot. Vammaisilla o isot kädet ja ulokkeet.

Äänestä
  • Tämän havainnon kirjoittaja on varmaankin myös pienikätinen. Sen verran hapanta tekstiä...

    Äänestä

No en nyt menis sanomaan, että olen pienikätinen, mutta en sellainen pitkäsorminen apinakaan. Mulkkuni on suuri 17cm mela, eikä edes tarvitse liioitella ja mitata väärin.

Mikäs sinä olet?

Äänestä

koko ja terska ovat yleensä samankokoisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimetön/etusormi kirjoitti:

HS:
Tutkimus: Miehen sormien pituus kertoo peniksen pituudesta.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Tutkimus Miehen sormien pituus kertoo peniksen pituudesta/1135267545996

Minusta sama ilmiö kertoo myös naisen ominaisuuksista:
– kaikilla tuntemillani on pitkä nimetön
– heillä on myös pari muuta kivaa ominaisuutta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu