Niin, milloin teitä yksinäisiä on viimeks halattu? Mua on nainen viimeks halannut
5.5 vuotta sitten. Taisi olla uutena vuotena yhessä baarissa. En varmaan osaa enään edes halata, jos joku yrittäis halata niin ihmettelisin et mitä vittua se tekee.
Et tällänen elämä mulla.
Yksinäinen. Milloin sua on viimeksi halattu?
21
525
Vastaukset
- th
Viime itsenäisyyspäivänä.
- Invisible boy
Viime vuosikymmenen alussa, kun eräs tuttu törmäsi minuun pitkästä aikaa. Moikkaushalit, ei mitään sen syvällisempää. Sitä edeltävä kerta oli muutamaa vuotta aikaisemmin ylioppilasjuhlissa, jossa kummini tytär onnitteli halin kera. Muista haleista ei oikeastaan olekaan muistikuvia.
- 2+20
Viime viikolla.
En itse osaa luontevasti halailla, enkä oikeastaan pidä siitä ellei kyseessä ole oikein läheinen ihminen. - Yksin Kaikkialla
Joskus lapsena. En enää muista tarkemmin.
Aikuiset lapset ja lapsenlapsi ja täti.
Miehen halauksen sain 5 vuotta sitten. Pitkä avioliitto takana ja ero muutama vuosi sitten. En ole mikään flirttailija tai baareissa juoksija, joten aika lohduttomalta näyttää mahdollisuudet tavata joku kunnollinen.
Onneksi romantiikkaa voi ammentaa kirjoista ja leffoista :-)- 2+19
No, jos sukulaisia ei lasketa, niin viimeksi tais joku naispuolinen halata yläasteen päättöjuhlissa rapiat kymmenen vuotta sitten, sen jälkeen onkin sitten naisrintamalla ollut vähän hiljaisempaa.
- tydjyhj jhkmjhm
Mua ei oo varmaan ikinä kukaan semmonen halannu joka olis oikeesti halunnut halata.
- merkkinimiesi
Tässä on sanottu se oleellisin.
Tämä pintapuolinen halailukulttuuri on saavuttanut raukat rajamme, vaan miltä se tuntuu? Kosketus sinänsä, itseisarvona voi olla aika ajoin tarpeen, mutta eniten ja varsinaisesti tietysti merkitsee kosketus, jossa on aitous, tunne, sielu takana. Tällaista halausta en muista saaneeni kuin kerran, eikä sekään ollut halaus, vaan lievä olkaa/rintaa vasten painautuminen. Ihmeellistä, suunnattoman merkityksellistä vielä vuosien jälkeenkin muisteltuna.
- halipulaaaaaaaa
Ei ikinä.
- Blahblahblah2011
Kaverihali viime tiistaina...
- 3683406808
"Vapaaehtoisesti" minua ei ole halannut niin nainen kuin mieskään koskaan. Viimeksi halasin serkkuani (tyttö) kesäkuun alussa hänen ylioppilasjuhlissaan eli muodollisesti.
Konfirmaatiotilaisuudessa halasin isosina toimineita tyttöjä. He tosin halasivat muutkin leiriläiset, joten voidaan varmasti puhua hyvin muodollisesta halauksesta... Itse olin kuitenkin hieman ihastunut yhteen isos-tyttöön, ja vaikka tunne oli täysin yksipuolinen, tulee tätä halausta edelleen muisteltua lämöllä, vaikka aikaa tästä on jo yli 15-vuotta. Ja mikäs on muistellessa kun muitakaan halauksia en ole sen jälkeen kokenut.
- halauspalv.iso jorma
Tossa toissa päivänä ja uudestaan tänään!
- 18+17
Milloin sinua olisi viimeksi voinut halata? Millaisessa tilanteessa?
Kysymys on osoitettu aloittajalle mutta muutkin halipuutteessa olevat saavat vastata.- yksin kotona
No kavereita ei mulla paljoo ole, tyttökavereita ei ole ku yks mut se ei koskaan halaa mua enkä sitä edes nää usein. Viimeks kun seurustelin 5.5 vuotta sitten niin tyttöystävä oli ainoo ketä halas kun juhlittiin uutta vuotta. Baareissa käyn aika harvoin nykyään. Ei ole oikein tilanteita missä mua voi halata kun ei ole pahemmin kavereita.Miehii mä en edes halaa ja naisii ei ole siis kavereina silleen et niitä tapailis.
- yksin kotona
yksin kotona kirjoitti:
No kavereita ei mulla paljoo ole, tyttökavereita ei ole ku yks mut se ei koskaan halaa mua enkä sitä edes nää usein. Viimeks kun seurustelin 5.5 vuotta sitten niin tyttöystävä oli ainoo ketä halas kun juhlittiin uutta vuotta. Baareissa käyn aika harvoin nykyään. Ei ole oikein tilanteita missä mua voi halata kun ei ole pahemmin kavereita.Miehii mä en edes halaa ja naisii ei ole siis kavereina silleen et niitä tapailis.
Halipula olis aika kova mullakin.
- 19
Pari vuotta sitten, kai. Vanhempi.
- halipula :(
jaa-a. empä kyllä muista...
- About 14
vuotta sitten rippijuhlissa.
- j2s24s
jos ei sukulaisia lasketa nii eipä koskaan
- 3598236A1
Kuukausi sitten vanhaa tätiäni halasin ja se minua kun pitkästä aikaa nähtiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2663333Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211843Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.271512- 821359
- 1371038
- 81994
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.63817Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86756Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61687Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51656