Eilen oli niin viileä päivä, että oli hiuskarvan varassa etten kaivanut "pitkiä kalssareita" esiin. Mikä on ennuste huomiseksi ? UV-säteilyn määrä ? Entäs
sitten A-V säteily ? Pysyykö se ns. "hanskassa ? "
H.P.J.
Onko tilanne jo paranemaan päin ?
14
51
Vastaukset
- a-v
Oot sä äijä kun et kuitenkaan niitä tiettyjä kalssareita laittanu!
Ennuste? Mikäs oraakkeli mää oon..? No.. UV-säteily lienee pienoisessa laskussa, A-V säteily tuskin pysyy hanskassa kun ei koskaan ennenkään oo pysyny.
H.P.J.E.S.- o / h
A-V säteilee palstalla päivittäin, eikä ole tietääkseni vaaraksi kuin miespuolisten pulssin nostattamisessa ja häröjen hermopiuhojen äärimmilleen pingottamisessa.
Mitä tulee pitkiin kalsareihin, ne kannattaa varata vähintäänkin tuolin selkämykselle, jos tulee äkkilähtö vieraassa asunnossa... Eikun sinähän olet tiettävästi kotonasi. No ota ne pitkikset jo valmiiksi, heinäkuu menee äkkiä ja elokuu voi olla jo kalsa.
UV (ulkovallat) säteily suomen ei ole kovin osuvaa eikä tarvitse rasvaa. Eri asia jotkut toisseksuaaliset jos käyttävät liukuvoidetta aurinkorasvanaan. Tuoteselosteella: varma rusketus:)))
- Yx Pässi
Äijä mikä äijä - vaikka voissa paistais. Boxereilla mennään ja seurataan tilannetta. Hanskoja enkä rukkasia käteen laita. A-V säteilyn kanssa pitää olla tarkkana kuin porkkana. Ymmärsinköhän oikein ?
- a-v
No ei tarvi olla tarkkana.. ihan rennosti vaan, mä oon täysin vaaraton;)
Paitsi ehkä ittelleni.
Boxerit näyttää miehellä tosi paljon paremmalta kuin esim. stringit tai muut kalukukkarotyyppiset kalssarit. Pidä niistä kiinni. Hanki vaikka olkaimet.
Ps. Katoin et Myllyläkin on sitte vetäny viimeiset perssarit.. - o / h
a-v kirjoitti:
No ei tarvi olla tarkkana.. ihan rennosti vaan, mä oon täysin vaaraton;)
Paitsi ehkä ittelleni.
Boxerit näyttää miehellä tosi paljon paremmalta kuin esim. stringit tai muut kalukukkarotyyppiset kalssarit. Pidä niistä kiinni. Hanki vaikka olkaimet.
Ps. Katoin et Myllyläkin on sitte vetäny viimeiset perssarit..Saman uutispätkän näin. Ei kestänyt karbaasi painetta enää, ei valheellista elämää, ei ongelmiaan.
Toivottavasti jätti rehellisen jäähyväiskirjeen kuten se kirje siellä suolla kirjoitettu 10 vuotta sitten. Ja paljastaisi dopingin taustat kaikessa suoruudessaan. - pahapena
a-v kirjoitti:
No ei tarvi olla tarkkana.. ihan rennosti vaan, mä oon täysin vaaraton;)
Paitsi ehkä ittelleni.
Boxerit näyttää miehellä tosi paljon paremmalta kuin esim. stringit tai muut kalukukkarotyyppiset kalssarit. Pidä niistä kiinni. Hanki vaikka olkaimet.
Ps. Katoin et Myllyläkin on sitte vetäny viimeiset perssarit..Moi aavee...
Tääl palstal on ainaskii tuuli puhallellu, täytyykin panna parastaa, ettei noi boxerit katoo kans... - a-v
pahapena kirjoitti:
Moi aavee...
Tääl palstal on ainaskii tuuli puhallellu, täytyykin panna parastaa, ettei noi boxerit katoo kans...Moikka pena.. juu, pidä vaan säkin boxereistas kiinni. Pelkästään jo siks kun tää palsta on ihan mustanaan kiihkeitä ja miehenkipeitä naikkosia..;)
- pahapena
a-v kirjoitti:
Moikka pena.. juu, pidä vaan säkin boxereistas kiinni. Pelkästään jo siks kun tää palsta on ihan mustanaan kiihkeitä ja miehenkipeitä naikkosia..;)
Millanens on miehenkipee nainen...kolottaaks sitä jostain päin?..;)
- o / h
pahapena kirjoitti:
Millanens on miehenkipee nainen...kolottaaks sitä jostain päin?..;)
Oooooh:)
Kesäkuussa ostin italiaano reissultani kahdet nätin shortsit, hivelevä verkkovuoraus sisällä:) Taidanpa pukea ne iltaa varten ja ryhtyä odottamaan noita kiihkehiä...mitä naikkosia? Eikös niillä ole hieman...kyselyn alainen maine;) Missäs ovat kiihkeät naiset? - o / h
o / h kirjoitti:
Oooooh:)
Kesäkuussa ostin italiaano reissultani kahdet nätin shortsit, hivelevä verkkovuoraus sisällä:) Taidanpa pukea ne iltaa varten ja ryhtyä odottamaan noita kiihkehiä...mitä naikkosia? Eikös niillä ole hieman...kyselyn alainen maine;) Missäs ovat kiihkeät naiset?Siis kahdet shortsit mutta en niitä nyt sentään päällekkäin pue:) Yhdet kerrallaan.
- pahapena
o / h kirjoitti:
Oooooh:)
Kesäkuussa ostin italiaano reissultani kahdet nätin shortsit, hivelevä verkkovuoraus sisällä:) Taidanpa pukea ne iltaa varten ja ryhtyä odottamaan noita kiihkehiä...mitä naikkosia? Eikös niillä ole hieman...kyselyn alainen maine;) Missäs ovat kiihkeät naiset?Mä oon kovasti kans venannu, et joku sellanen kilauttas ovikelloo ;)
Jos vaik pääsis kilauttaa itekkii ;)) - a-v
pahapena kirjoitti:
Millanens on miehenkipee nainen...kolottaaks sitä jostain päin?..;)
En kutsuisi sitä kolotukseksi.. tai no, tosta sanastahan nyt voi vetää vaikka millasia ajatusketjuja..
Enkä mä muutenkaan tiedä asiasta mitään! - a-v
o / h kirjoitti:
Oooooh:)
Kesäkuussa ostin italiaano reissultani kahdet nätin shortsit, hivelevä verkkovuoraus sisällä:) Taidanpa pukea ne iltaa varten ja ryhtyä odottamaan noita kiihkehiä...mitä naikkosia? Eikös niillä ole hieman...kyselyn alainen maine;) Missäs ovat kiihkeät naiset?Meille naisille kaikki muut naiset ovat naikkosia, ekkö tienny? Ja ettikkö sä muka jotain muuta kuin kyseenalaista..?;)
Varmaan ihanat ne sun shortsit.. - o /ho;)
a-v kirjoitti:
Meille naisille kaikki muut naiset ovat naikkosia, ekkö tienny? Ja ettikkö sä muka jotain muuta kuin kyseenalaista..?;)
Varmaan ihanat ne sun shortsit..On ne. Shortsit. Aikas avoimella lahkeella. Heti tuosta puoli reidestä:)
Niin, naisilla se keskinäinen kilpavarustus...siis kilpailu on kovaa vaikka mitään kovaa ei olisi lähelläkään näköelimiä;) Siinä ei sitten ole jaottelua naipposten ja hyvätapaisten välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941