Monen monta on todistamatta ja mitä luultavimmin Suomessa samanlaisia enemmän kuin kädessä sormia (viitaten ylen uutiseen).
Olisiko aika kääntää pää ja nähdä sekä torjua sitä oikeaa rasismia ja väkivaltaa sen sijaan että sensuroitaisiin lakukääreitä tai kytättäisiin sanooko joku netissä n-sanan..
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/07/afgaanipariskunta_tuomittiin_kunniamurhasta_ruotsissa_2705626.html?origin=rss
Afgaanipariskunta tuomittiin kunniamurhasta Ruotsissa
Afganistanilaistaustainen aviopari tuomittiin Ruotsissa vankeuteen tyttärensä poikaystävän murhasta. Mies ja vaimo saivat kumpikin kymmenen vuoden vankeustuomion 2005 tapahtuneesta murhasta. Götan hovioikeuden mukaan pariskunta syyllistyi kunniamurhaan.
resurssien jako
1
89
Vastaukset
"Olisiko aika kääntää pää ja nähdä sekä torjua sitä oikeaa rasismia ja väkivaltaa sen sijaan että sensuroitaisiin lakukääreitä tai kytättäisiin sanooko joku netissä n-sanan.."
Olisi.
Sitä on esimerkiksi tämän viestin siirtäminen omalle paikalleen: Tänne sen postaamalla osoitat rasistisuutta sen sijaan, että siitä puhut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905227
- 534076
- 252199
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271977Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161805- 151444
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹281260Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201046T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43991- 21990