Ruotsalaislehti Aftonbladetin mukaan Mika Myllylä kuoli usean päivän ryyppyputken päätteeksi. ”Hän kuoli viinaan”, otsikoi Aftonbladet tylysti.
Lehti käy suorasukaisesti läpi hiihtäjän viimeiset päivät. Lehti kertoo, että viime päivinään Myllylä ”vaelteli sekavassa tilassa” ja kuoli ”rankkojen juhlien” päätteeksi.
”Hän oli niin riutunut, että häntä oli vaikea tunnistaa”, lehti siteeraa silminnäkijää.
Juttu Myllylän kuolemasta oli keskiviikkoaamuna Aftonbladetin pääuutisena.
http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194686068486/artikkeli/ruotsalaislehti revittelee myllylan kuolemalla.html
Heja Sverige:
http://www.aftonbladet.se/sportbladet/vintersport/skidor/article13280235.ab
Aivan kuten tällä palstallakin moni mielisairas on muna pystyssä riemuinnut Myllylän kuolemasta, niin tehdään Ruotsissakin. Psyykkinen sairaus on ikävä juttu, myös niille, jotka joutuvat kärsimään hullujen houreista.
Ruotsissa iloitaan Myllylän kuolemasta.
7
178
Vastaukset
- Ruotsissa
tiedetään ja osataan aina kaikki paremmin, tai ainakin luullaan niin
- vienotuuli
Se nyt on ihan sama puhuuko ruotsalaisen pää tai per**!
Siivotkoon omat nurkkansa ensin, ihan kuningasta myöten :/ - sadsadasd
Eniten ihmettelen sitä että miksi nykypäivänä lehdet saa kirjoittaa mitä paskaa tahansa ja jopa mustamaalata kuolleen ihmisen valheillaan? Mikä on toimittajien moraali?
- Mainittakoon, että
Aftonbladet-lehden omistaa VPK (Vänsterpartiet Kommunisterna, Kommunistipuolue).
- i sanningens skugga
Onks siellä vielä se suomiperäinen Yrsa Stenius,vasemmistolainen.
- Faktat pöytään
Miten niin iloitaan? Jos alkoholisti-alaikäistentyttöjenkähmijä-dopingnisti julkkis ryyppää itsensä hengiltä, niin kai sen faktan saa lehdissä kertoa? Yleensähän se kuolinsyy kerrotaan, eikä peitellä.
- .
"Mutta jäikö minulle joku alemmuuskompleksi tai vamma sieluun niiltä Ruotsi-ajoilta? Ei kukaan silloin puhunut mistään koulukiusaamisesta, mutta mitä muuta ne päivittäiset Finnjävel-huudot olivat."
http://www.iltasanomat.fi/maastohiihto/nakokulma-myllylan-latu-paattyi-suohon/art-1288399939066.html
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897