Kumpi on isä, kun toisen kanssa ei seksiä...

Tuleva äiti

Eli herra A:n kanssa suuseksiä ja sitten hänen sukukalleutensa yritti työntyä sisääni, sanoin ettei näin koska minulla ei ehkäisyä käytössä. Samalla hänellä loppui seisokki ja se oli siinä. Hän ei ikinä harrastanut seksiä kanssani, eikä edes työntynyt kokonaan sisääni, enemmänkin kyse oli hipaisusta haaravälissäni. Jos hänen sukukalleudessa kuitenkin olisi ollut siittiöitä (vaikka toyhutipoissa niitä ei uusmpien tutkimusten mukaan ole) on netissä olevan tiedon mukaan teoriassa mahdollista että raskautuu (myös käsissä olevat siittiöt, jos siis tyydyttää toista käsin ja toinen laukeaa käsille, voivat teoriassa raskauttaa).

Herra B:n kanssa seksiä tämän jälkeen loppu viikko (vanha poikakaveri, jonka kanssa palasin yhteen) joka päivä, ja B laukeaa sisääni joka kerta.

Olen itse sillä kannalla että B olisi isä, koska pelkkä hipaisu tuskin muuta kuin teoriassa raskauttaa.

Toivon ettei moralisoida nyt, olin kännissä ja sinkkuna tyhmä silloin, moralisointi ei enää auta. Kaipaisin vain ihan asiallisia vastauksia. Kiitos jos joku kommentoisi!

20

757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 24+4

      Touhutipoissa on siittiöitä, joten herra A voi myöskin olla isä. Asia selviää kun lapsi on syntynyt, ei aiemmin.

      • Väärää kuvaa....

        niissä ei ole siittiöitä! Luin joltain palstalta johon oli joku asiantuntija kirjoittanut. Se ei ollut mikään keskustelupalsta


    • herra B ehkä
    • sdfghj000

      Herra B on isä!!!!!!

    • ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

      Tämä mainittu "tutkimushan" on todettu huuhaaksi jälkikäteen.

      • 32+2

        Ja artikkelin kirjoittajaan en luottaisi.

        Tässä yksi syy miksi en:Siittiöitä vai ei?

        "Likipitäen kaikissa seksuaalisuutta käsittelevissä kirjossa (paitsi omassani) väitetään, että jo touhutipassa saattaa olla siittiöitä ja touhutipasta voi tulla raskaaksi. Kukaan ei tiedä, mistä moinen väite on alkujaan peräsin ja kuka sen on ensimmäisenä tuonut julki. On hyvin luultavaa, että kyseessä on vanha väittämä ajoilta, jolloin ehkäisy on ollut vielä lapsenkengissä. Varmaa on, että sen on lausunut syvällä rintaäänellä joku merkittävä henkilö, jolloin asia on hyväksytty totena ilman vastaväitteitä. Väittämä on sitten siirtynyt yleisenä totuutena sukupolvelta toiselle. "

        Paitsi omassani!! Just...

        Sinne on voinut jäädä edellisestä siemens. siittiöitä!


    • joooooooooo-o

      Lapsellista: kumpi isä kun kummankin kans oltu sillein

      • alkup kirjoittaja

        mutta kun en ollut kummankin kans silleen! t. alkuperäinen, eikä tämä ole mikään provo feikki valitettavasti


    • yks vaan

      Jos muistat tarkalleen koska viimeisimmät kuukautisesi alkoivat pystyt selvittämään jo laskemalla (netistä löytyy laskureita) koska munasolu irronnut eli hedelmöityminen tapahtunut. Toisaalta siittiöt pysyvät hengissä muutaman vrk:n eli mies jonka kanssa olet harrastanut seksiä voi olla isä vaikka olisit harrastanut sitä seksiä pari päivää ennen hedelmöitymistäkin. Ellet muista viimeisten kuukautisten alkamispäivää niin gynegologi pystyy ultran avulla arvioimaan sen milloin hedelmöitys tapahtunut.

      On kovin epätodennäköistä että hra a olisi isä mutta jos olet ollut hänen kanssaan monta päivää ennen munasolun irtoamista ei hän voi olla isä. Jos olet jo samana päivänä tai seur harrastanut seksiä hra b:n kanssa niin täyttä varmuutta et voi saada.

      • teeppä näin!

        Osoitteessa vau.fi voit laskettu aika laskurissa laskea hedelmöityspäivän lasketusta ajasta taakseppäin, lisäksi siellä on myös ovulaatio laskuri josta näet millon hed. tod. näkösesti tapahtunut kun syötät kenttään viim kuukautisesi. Minä veikkaan herra b:tä isäksi :) ja jos et vvieläkään saa varmaa selvyyttä, pyydä isyystunnustuksen yhteydessä dna testejä ihan vaikka vaan sillä varjolla "että ei tile mitään puheita jälkeenpäin" kun kuitenkin olette olleet erossa hetki ennen raskaaksi tulemista, näin sun ei tarvi kertoa herra a:sta herra b:lle :)


    • 21+1

      Voi lapsi parkaa :/

      • Tekopyhyys huipussaa

        Miksi voi lapsiparkaa? Eiköhän ihmiset tee ihmisten myös tee joskus virheitä. Tai sä et vissiin koskaan tee? Mä sanoisin että voi SUN lapsiparkaa kun saa äidikseen jeesustelijan.


      • 21+1
        Tekopyhyys huipussaa kirjoitti:

        Miksi voi lapsiparkaa? Eiköhän ihmiset tee ihmisten myös tee joskus virheitä. Tai sä et vissiin koskaan tee? Mä sanoisin että voi SUN lapsiparkaa kun saa äidikseen jeesustelijan.

        Nii sanoppa muuta... Sehän oikeen ihanne tilanne ku lapsella on oikeen kaks isää :) Olisin omalla kohallani oikeen onnellinen ja ylpeä samalaisesta tilanteesta :D

        Et kuule arvaakkaan kuinka paljon me lasten kanssa päivät vaan jeesustellaan.. Kävis sulla vaan kateeksi ku tietäsit ;)


    • bulabulljep

      Ensimmäinen kirjoitti kuin ulkopulinen. Siis taas provo feikki.

    • 3+5

      juu onhan näitä.. pelkään tulevani raskaaksi jos saksanpaimenkoiramme raiskaa minut.... tulenko raskaaksi jos uin samassa altaassa poikien kanssa ja joku laukeaa veteen.... nuorison suosikkeja kautta aikain... lol

    • rdagawgwgw

      1. Käytä ehkäisyä, varsinkaan kun et ole kunnolla sitoutunut kenenkään kanssa. Kondomi on paras vaihtoehto.

      2. Ei kannata heti peräjälkeen mennä herra A:sta herra B:hen, sillä tiedäthän, millä nimellä tällaisia naisia kutsutaan? Pidä siis taukoa! Jos herra A:n kanssa ei toimi, pidä vähintään viikon, mielellään pidempi mietintätauko, ennen kuin hyppäät seuraavan miehen kanssa sänkyyn.

      3. Suuseksistä ei voi tulla raskaaksi.

    • Kyllästynyt 19

      http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12762415 tutkimus jonka mukaan touhutipoista ei voi tulla raskaaksi.

      Kyllä siittiöitä pitää päästä naisen sisään jotta raskaaksi tulee. Herra A ei voi olla lapsen isä koska a) et ole harrastanut seksiä herra A:n kanssa ja B) hän ei ole lauennut lainkaan ja c) jos touhutippa olisi päässyt ulkoisiin sukupuolielimiisi se ei riittäisi raskauttamaan sinua, koska touhutipat eivät sisällä siittiöitä.

      Varhaisultrassa selviäisi hedelmöittymispäivä jolloin saisit täyden varmuuden hedelmöittymispäivästä (ovulaatiosta). Jos ovuloit samana päivänäkin kun A hipaisi häpyhuuliasi ja B laukesi sisääsi on B silti nähdäkseni isä yllä mainituin perustein.

      Onnea raskaudelle ja pahoitteluni muiden puolesta kun yrittävät täällä moralisoida ja haukkua sen sijaan että osaisivat vastata asiallisesti helppoon kysymykseen. En ymmärrä mikä keskustelupalastalaisia vaivaa: kun joku esittää kysymyksen muut alkavat moralisoimaan ja haukkumaan sen sijaan että kykenisivät vastaamaan yksinkertaiseen tai hankalampaankin kysymykseen (ilmeisesti jos ei tietoa niin sitten vaan moralisoidaan, hankkikaa oma elämä).

    • yks vaan

      B. Ei raskautta ilman seksiä.

      • alkup kirjoittaja

        Kiitos vastauksista ja moralisoinneista.

        Niin, en ikinä harrastanut seksiä A:n kanssa, hän vain hipaisi minua.

        B:n kanssa harrastin seksiä loppuun asti.

        Olen vain paniikissa siitä, jos hipaisu voi saada raskaaksi (voi kuulostaa tyhmältä, mutta 9 kk on pitkä aika ja siinä ehtii pohtia vaikka mitä)


    • herra b se taitaa ol

      "Raskaaksi voi tulla muutenkin kuin yhdynnässä
      TOTTA
      Jos siemennestettä pääsee pisarakin naisen emättimeen, voi nainen tulla raskaaksi.
      Jos siemensyöksy kohdistuu lähelle emätintä, reisille tai häpyhuulille on teoriassa
      mahdollista, että siittiöitä pääsee emättimeen, koska siittiöt osaavat uida. Käsissä siittiöt
      eivät elä muutamia minuutteja pitempään. Kannattaa myös muistaa, että raskaus on
      mahdollinen, vaikkei mies olekaan saanut siemensyöksyä yhdynnän aikana".

      (lähde: seksimyytinmurtajat, aukesi vain pdf:nä joten linkin liittäminen mahdotonta).

      Mutta jos mies ei lauennut ei siittiöitä tai siemennestettä, ja jos touhutippoja niin myöskään siittiöitä. Sanoisin herra B

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      277
      17834
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5701
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      124
      2651
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2178
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1800
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1051
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      976
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      950
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      948
    Aihe