The Warning - maailma muuttuu nopeasti

herätysjuhla

8

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huhahhhei

      Heh. Alkaa olla mahdotonta sanoa, milloin joku sivusto on hyvin tehty parodia fundamentalistihörhöjen pahimmista aivopiereskelyistä vai milloin kyseessä on ihan aito asia. Eihän näitä voi erottaa toisistaan :D

      Loistolinkki, pistin talteen :)

    • kinhan

      Mitä pitäs pelätä ?

    • Rauhanlietsoja

      Että tällainen sitten sieltä osui silmään että rukoilkaa paavia!?!.

      http://www.thewarningsecondcoming.com/all-christian-repent-now-catholics-pray-for-pope-benedict-2/

      Jos tahtoo katolilaisuuden toiminnasta ja päämäärästä tietää enemmän niin etsikää käsiinne dokumenttielokuva A Lamp In The Dark - The Untold History Of The Bible (2010) tai katselkaa "tubesta": http://lionandlambministry.com/index.php/liontube/video/314?rvds=oc

      En tiedä onko tuossa profetiasivussa jotain hyvääkin, mutta tuo ei hyvän sanoman joukoon ainakaan kuulu. Pitää kyllä kyseenalaistaman koko sivuston jos noin vahvaa harhaoppia mukana.

      • yksin armosta

        Siinä kehotetaan rukoilemaan paavin puolesta.

        Olen lukenut aiemmin toiselta sivustolta näitä profetioita (osan), kuinka nämä katoliset profetoivat, että seuraava paavi tulee olemaan Raamatun ilmoittama väärä profeetta. Mielenkiintoista, sillä profetia tulee "omien" joukosta.


    • herätysjuhla

      Onhan siellä monenlaista. Johtunee siitä, että profetiat on saanut katolinen. Jos tulkitsee asioita hänen katolista taustaansa vastaan, monet asiat tulevat paremmin ymmärretyiksi. Juttu on siinä, että näitä samoja epäilyksiä siitä, että kuluvan vuoden aikana luonnonmullistukset ja muut ongelmat tiivistyvät, on esittänyt moni muukin. Ihmiset ovat jopa muuttaneet pois tietyiltä seuduilta sen takia, että he ovat kokeneet Jumalan varoittaneen heitä näistä.

      Siivilöiköön jokainen toki sen mukaan kuin parhaaksi näkee. Profetioitahan saa ja pitääkin arvioida. Viime aikoina on vain alkanut tulla liikaa näitä samankaltaisia varoituksia, jotta voisi jättää niitä aivan huomiotta...

    • Rauhanlietsoja

      Monenlaista??

      Rukoilakaa Rosarya - http://www.thewarningsecondcoming.com/how-to-pray-the-rosary/ Ihan järkyttävää soopaa.. Totinen uskova kyllä erottaa katolisuuden harhaopit harhaopeiksi. Joskus pitää tutkiskella kauemmin mutta kyllä tuo sivusto johdattaa ihan täyteen humpuukiin.

      Holy Mary -
      "The Hail Mary:

      Hail Mary, full of grace! the Lord is with thee; blessed are thou among women, and blessed is the fruit of thy womb, Jesus. Holy Mary, Mother of God, pray for us sinners now and at the hour of our death. Amen."

      Siis vainajahenkiäkö tuossa rukoillaan??

      "Ask everyone to pray for My beloved Holy Vicar Pope Benedict for he is surrounded by the enemies of My Eternal Father. Pray for the priests who have never wavered in their faith to Me or My Eternal Father."

      Paavihan sanoo olevansa Jeesus itse! Katsokaa tuo dokkari jonka laitoin linkiksi. Sana Vicar merkitsee anti (antikristus)

      Puistattaa koko sivusto.
      En suosittele edes käymään.

    • entäs asia?

      En osaa hyvin kääntää sitä suomeksi, en ole kiinnostunut kehoituksista rukoilla mitään paavia, mutta sisältä olisi kiinnostavaa jos joku kääntäisi?

    • ObladaaObladii

      Profetioita oli koko joukko. Näistä suurimmassa osassa puhuttiin Jeesuksesta ja raamatun kanssa linjassa olevista asioista. Siellä oli kyllä tuo katolisuusosakin, mutta jos on lähtökohdiltaan katolinen, se minusta tulee jonkin verran ymmärrettäväksi sitä kautta.

      Miksi näyttää olevan niin vaikea katsoa kokonaisuuksia takertumatta johonkin osaan ja nostamalla se kaiken muun yli?

      Joskus ihmetyttää nykyinen kristillinen kulttuuri, jossa tuntuu, että siivilöidään hyttynen ja niellään kameli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      119
      3412
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      93
      965
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe