Tällaista oli partiopoikien koulutus siihen aikaan, kun partiopoikia ei vielä oltu koulutettu lässyttelemään ja hyssyttelemään kaikensuvaitsevien ja maailmaasyleilevien pakolaisasioita hyysäävien tätien ajamia asioita, kuten nykyään tehdään.
Ennen vanhaan tajuttiin, että Suomi on suomalaisten maa, johon kuuluvat ja jonka omistavat suomalaiset. Katso video partioleiriltä vuodelta 1938 ja ihmettele, miten siihen aikaan voitiinkin vielä olla kansallismielisiä, toisin kuin nykyään, kun kansallismielisyys on rikoksista pahin.
http://yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=5&ag=117&t=00954&a=6262
Partiointia pakkasessa talvella 1938.
5
73
Vastaukset
Ja mihinkä se sitten johto yleiseen ja yhtäläiseen Erika-laulukilpailuihin saksalaisten kanssa ja tuomaristona oli puna-armeijan kuoro. No ensinnähän ne lähti karkuun sitä hirveetä mekkalaa mutta sitten oppivat itsekkin laulamaan korkealta ja kovaa. No siinä veisatessa sitten puoli Eurooppaa jäi alle ja Suomikin meinasin mutta kun ruikutettiin oikein kunnolla niin säästyttiin, oikein USA:ssa asti piti käydä itkuvirsejä vetelemässä.
- varavaraani
Anteeksi kuinka? Kirjoitit "Ja mihinkä se sitten johto yleiseen ja yhtäläiseen Erika-laulukilpailuihin saksalaisten kanssa ja tuomaristona oli puna-armeijan kuoro. No ensinnähän ne lähti karkuun sitä hirveetä mekkalaa mutta sitten oppivat itsekkin laulamaan korkealta ja kovaa."
Näissä sinun kirjoittamissasi lauseissa ei ole mitään järkeä. Ei mitään johdonmukaista järjen hiventäkään. Ne eivät kerro yhtään mitään. Kirjoitatko humalassa? varavaraani kirjoitti:
Anteeksi kuinka? Kirjoitit "Ja mihinkä se sitten johto yleiseen ja yhtäläiseen Erika-laulukilpailuihin saksalaisten kanssa ja tuomaristona oli puna-armeijan kuoro. No ensinnähän ne lähti karkuun sitä hirveetä mekkalaa mutta sitten oppivat itsekkin laulamaan korkealta ja kovaa."
Näissä sinun kirjoittamissasi lauseissa ei ole mitään järkeä. Ei mitään johdonmukaista järjen hiventäkään. Ne eivät kerro yhtään mitään. Kirjoitatko humalassa?Siinäpä onkin sitten sinulle hyvän kokoinen kookospähkinä aukaistettavaksi.
- varavaraani
Hrosskell kirjoitti:
Siinäpä onkin sitten sinulle hyvän kokoinen kookospähkinä aukaistettavaksi.
Nyt ei jaksa aukaista kookospähkinää.
- His Story on
Siinä sitä kokkareet ja wannabe kokkareet ja sååmenrååtsalaiset sun muut manipuloidut kahelit valmistautuivat siihen Suur-Suomen tekoon?
IKL ja Lotta-Swärd järjestökin, jotka valvontakomissio kielsi Murha-Marskin hävitessä sotansa natsi-liittolaisineen.
Osa näistä ja edeltäjänsä olivat tappamassa Suomalaisia, siis OMIAAN vain parikymmentä vuotta aikaisemmin nälkään ja teurastamalla.
Pakko sanoa et sen aikaisille RIVIMIEHILLE nostan hattua kunnioituksesta.
Heille taas, jotka tiesivät Saksan touhuista, haistatan piiitkään paskan!
Jumankekka, mitä propagandaa! Kas kun ei Göebbelsikin vilahtanut siinä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897