Minä toivon että kaikki tämä paska raha systeemi pettäisi ja tulisi super-lama! Kaikki rikkaat voisi pyyhkiä perseensä 100 euron seteleillään!
Jopa sota olisi paikallaan!
Minä äänestin EU:lle kyllä 1994, mutta jos olisin tiennyt tämän ajan! EI!
Super-lama! Tule jo,, tule jo,, tule jo!
Tulisi jo se super-lama!
14
71
Vastaukset
- sinua viisaampi
tyhmä olet
- syö naapuris
Saatat tulla toisiin aatoksiin kun koko pohjoinen pallonpuolisko säteilee ja miljardit rotat valtaavat kaiken.
ruokavarasi loppuu muutamassa kuukaudessa.- ap.
Ei muuten lopu.
Onnekseni tunnen tuttuja, jotka ovat metsästäjiä ja sukulaisia on maanviljelinä. Jos kaikki pistetään hynttyyt yhteen, me pärjätään oikein hyvin ilmnan tätä saatanan rahaakin! Elo ei ole toki lekoilua, mutta työ pitää elossa!
Lama tulkoot!
- takinkääntäjäkö?
Ei kannata ruveta takkiaan enää kääntämään.
- AAA luokkaa..
Suomeen se lama tulee myöhemmin kuin muihin EU-maihin...
Tukipakettien lainojen takauksien laukeaminen voi hoitaa sen laman aikaisemmin..- ap.
Pomo pelotteli ennen vaaleja (on Kokoomuslainen), että jos ei auteta Kreikkaa ja muita, tästä se lama leviää ja siitä se piru lähtee irti!
Perhana äänestin silti Persuja.
Ei auta! Käteinen jatkaa ja rahan jako jatkuu! Mutta auttaako? Auuttaako?
Saakeli tässä ei auta mikään! Kannattaisi keskittää nyt rahat SUOMEEN itsessään, sillä on Suomessakin tarvitsijoita! EIKÄ KASVATTAA VELKAA!
Tänne se lama tulee siltikin, vaikka viskattaisi kaikki rahat Saksan ja Ranskan pankeille!
SIKSI TOIVION SUPER-LAMAA!
Tuule jo,, tuule,,jo! Suuper-lama
- zvzzvzv
"Onnekseni tunnen tuttuja, jotka ovat metsästäjiä ja sukulaisia on maanviljelinä"
Lol.
Mitä ne metsästäis tai viljelis jos ydinsota todella käytäis.
Ainoa syömäkelpoinen tavara on sun muija ja oma ulosteesi. - ap.
Mikä ydinsota?
Mitään ydinsotaa ei tule, se on jotain Reiganin aikaista pelottelua.
Korkeintan tulee kapinoita ihmisten kesken. Heikot kuolee pois, vain vahvat järjesteytyy keskenään ja jäävät eloon. - sdggggggggggg
Meinaat ettei kolmas maailmansota ala koskaan.
Kaikenlaisia uunoja sitä...- ap.
Minä haluaisin sotaa! Että tämä saatana rosvous loppuisi, kaikkien näiden pankkien ym. sijoittajien ja pankkien taholta!
Maailma kaipaa resettiä!
Valtioille takaisin valta, pois pankeilta!
Pitäisi olla jokaisella valtiolla oma valtiopankki, joka säätelee asioita! Globaaleilta pankeilta pois se valta! Lisäksi sähkölaitokset valtoille, että sähkönjakelu olisi voittoa tavoittelematonta.
Saakeli tälle rosvoukselle on tultava loppu ja kaikki kihot HIRTEEN, jotka kuppaavat kaikki hyödyt itsellensä!
Minä olen tavallinen heppu, joka ajattelee pelkällä maalaisjärjellä!
- ????
Poliitikkojen mieluisin mittari..BKT
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9977801 - rey<ary<ey
ap on siis kommunisti jonka mielestä yrittäminen on pahasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948