Kerrankin Usan oikeus teki oikein

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/16-vuotiaan-raiskannut-ja-surmannut-teloitettiin-usassa/art-1288400340676.html

Raiskaaja surmaaja teloitettu, oikein!
tuollaisille ali-ihmisille oikea rangaistus, miksi heitä pitäisi elättää?

ps. vankila on vankila, eikä mikään hotelli, voi voi jos on vähä kurjat oltavat.
666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"kerrankin."

Texasissahan teloitetaan murhaajia jatkuvasti. Suomessa vapautuvat 12 vuoden jälkeen murhaamaan uudestaan, kuten Åkerlund.

Äänestä

Kommun... siis liberaali presidenttinsä yritti vielä estää teloituksen.

Halpa on mulatille ihmishenki.

Äänestä
  • kuitenkaan murhaajia armahda, kuten Suomen punikkipvessa.

    Äänestä



  • Niin, USAssa kirjoitti:

    arvostetaan kovaa työntekoa ja rahantekoa.

    Suomessa arvostetaan rikollisia.

    Maassa maan tavalla.

    Pitää muistaa, että rikollisetkin tekevät kovaa työtä ja useat saavat paljon rahaakin. Rikollisiakin (mukaan lukien raiskaajat ja murhaajat) alempi kasti on mielestäni työttömät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


IhminenSuomesta kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/16-vuotiaan-raiskannut-ja-surmannut-teloitettiin-usassa/art-1288400340676.html

Raiskaaja surmaaja teloitettu, oikein!
tuollaisille ali-ihmisille oikea rangaistus, miksi heitä pitäisi elättää?

ps. vankila on vankila, eikä mikään hotelli, voi voi jos on vähä kurjat oltavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu