Virallinen nimi on tälle pakoputkessa olevalle osalle kai "resonaattori", joka muodostaa sen automaisen möreän äänen kaasuttaessa.
Työhommissa kerran kun kunnostin autoa, kävin katsomassa, sitten kun työt oli tehty, kirvesmies oli jotain viimeistelemässä vielä, sanoi että "lentokoneko sieltä tulee" hyvät äänet.
Miksi auto ei voilla kuten on, sama kuin tuunaajat laittavat koristeita, halvempi olisi ripustella joulukoristeita autoon.
Mersun "äänentekolaite".
1
<50
Vastaukset
- auto vai bussi
Mersu ääntelee? Must on hemmetin tyhmää "pimppaa" pakoputkeen jotain pönttöö tai levikettä, et saa möreemmän äänin pihinän tilalle. Jos EI ole varaa ostaa jotakin aitoa v8 mörisemään, niin pitäs sitten olla ilman. Toisilla siihen pakoputken päähen on viritelty järjettömän kokonen uloke ja se näyttää suoraansanottuna PENIKSENPIDENTÄJÄLTÄ. Listojen liimaus, et auto oli kiree on aivan yhtä järjetöntä hommaa!!! Jos ei siis ole rahaa, ostaa vaan niitä rtkuja (kuten mersut). Oikea auto ei tarvitse mitään lisälaitteita ääntelyyn. Mut... se bensa lienee liian edukasta tuhlaamis hommiin.
Vanha mersu pimppaamaton on 10 kertaa seksikkäämpi, kun pussillinen uusia muovisia mersun leluja. Toki ne arvo mersut on asia erikseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 805029
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h734668Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv832917Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232384Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.592025Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska201760- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1131415- 1851318