Oppositio katsoo maan johtamista sivusta. Takapenkiltä on kuskille turha huudella. Jos vaikuttaminen kiinnostaa, tervetuloa hallitukseen.
Hallitus jatkaa, aivan oikein, syvemmän eurooppalaisen integraation tiellä. Koulutetulle ja kielitaitoiselle kansalaiselle euroopan integraation on jumalan lahja vanhaan aikaan verratttuna.
Mikään ei ole helpottanut pienehkön vientiä harjoittavan yrityksen elämää enemmän, kuin euro.
Tietenkin, jos oma asuinpaikka on takahikiällä ja työpaikka riippuvainen maataloudesta tai peräti julkisen sektorin harrastevirka, niin harmittaahan se oman ostovaoiman vähittäinen tippuminen. Olkaa kuitenkin huoleti; ei teidän palkkanne koskaan tipu tuottavuutenne tasolle. Silloinhan te joutuisitte maksamaan työssäkäymisestä.
Jos oma kosketuspinta Suomen ulkopuolelle on jokavuotinen Thaimaan matka ja suojatyöpaikka suljetulla sektorilla, niin eihän se EU tietenkään hyvältä tunnut.
Opposition turhat välihuudot
11
<50
Vastaukset
- DSVR
Soinistit mölyävät takapenkissä kuin sonnivaskat. Mitä hyötyä siitä kansalle on? Ei kerrassaan mitään!
- Syrjässä ja hyvä nii
Tämä pölhöjen protesti on turvallisesti siellä, missä sen pitääkin: kaukana vallan huoneista.
- Nyrkkiä pöytään!
Syrjässä ja hyvä nii kirjoitti:
Tämä pölhöjen protesti on turvallisesti siellä, missä sen pitääkin: kaukana vallan huoneista.
Perussuomalaiset on eduskunnan opposition iso NYRKKI. Tuo NYRKKI on kova ja yhtenäinen, varma periaatteista, valmis seisomaan niiden takana loppuun saakka - täydelliseen voittoon saakka. Voitto tulee. Se on vain ajan kysymys. Vyöry on lähtenyt liikkeelle. NYRKKI puhuu NYRKIN kieltä.
- kysyjä.
Nyrkkiä pöytään! kirjoitti:
Perussuomalaiset on eduskunnan opposition iso NYRKKI. Tuo NYRKKI on kova ja yhtenäinen, varma periaatteista, valmis seisomaan niiden takana loppuun saakka - täydelliseen voittoon saakka. Voitto tulee. Se on vain ajan kysymys. Vyöry on lähtenyt liikkeelle. NYRKKI puhuu NYRKIN kieltä.
heh hehe heheh hee. mene sinä sen nyrkkikyllikin kanssa vaan duunamaan oinosen ohjeiden mukaista hauveliseksiä...
- Oppositiossa hyvä
Jos valta on sitä että pääsee pettämään kansaa, niin mulla on kyl ollut sitten aivan eri käsitys demokratiasta.
- fgf..
Ei hätää! Syksyllä nähdään todellisuus, kun laina takuut jatkuu ja laskut lankeaa. Kreikka pitää Suomea vireessä ja PS turpoo!!
- AllaH AhoH
Sivarijoukko huutaa: hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH hAllah Ahoh hAllah AhoH
- Reservin luutnantti
Noinko se teidän pääsivari Jussi Halla-aho huutaa?
- kyssäriperse pSS
Miksi persuissa on niin paljon sivareita, homppeleita ja rikollisia?
- Tollakko
Sivareita ja rikoksentekijöitähän persujen eduskuntaryhmä on pullollaan. Sitä en ole kuullut, että kukaan niistä olisi homppeliksi ilmoittautunut.
- wanha peruSShomo
Perushomot pysyvät tiiviisti kaapeissaan. Pelkäävät ilmeisesti Isä-Timon mahdollisia sutkautuksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p595930Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "793319Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242541No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402125- 202075
Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621843Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61639Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83123281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201226Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah811085