Ankkurin jäsenistä puolet on stadilaisia. Ruorissa ei ole ketään. Ankkuri hävinnyt 4 kertaa ison kilpailun peräkkäin.
Kyllä stadilaiset ovat olevinaan niin suurta seikkailijaa, mutta kun viedään pois kehäkolmosen sisältä jossa kaikki tuodaan valmiina eteen, niin kappas kummaa ei ole porukasta mihinkään!
Kyllä stadilaiset ovat olevinaan niin suurta seikkailijaa, mutta kun viedään pois kehäkolmosen sisältä jossa kaikki tuodaan valmiina eteen, niin kappas kummaa ei ole porukasta mihinkään!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näinkin voisi funtsia asiaa ja voipi olla osa totuutta se. Itse näkisin kuitenkin suurimman ongelman olevan henkisessä kehittymättömyydessä. Laitetaan porukkaa ulos siksi, ettei pidetä heistä tai vielä pahempaa, koston vuoksi. Ankkurin piruparat eivä käsittäneet ja tuskin vieläkään käsittävät, että kyse on joukkuepelistä jonka tähtäin on vahvin mahdollinen neljänhengen joukkue ja voitto ruorista loppukilpailussa, eikä oman, heikon egon parsimisesta heittämällä ulos ensimmäisenä ryhmän vahvimmat jäsenet henkilökohtaisista syistä. Ainakaan livekameroista ei ole ollut hetkeäkään nähtävissä minkäänlaista yhteishenkeä ankkurin sisällä, lukuunottamatta sen yhden likan jatkuvaa hierontasessiota jonkun ryhmäläisen kimpussa.
Vedä nyt huopatossu henkeä
Työn ny lapatossu se suuhus ja ÄLÄKÄ VEDÄ HENKEE.
Mikset kirjottanu viestiäs omalla murteellas, jos oot kerta landelaisuudestas nii ylpeä? Yleensä kuulee landejen sanovan hesalaisten olevan ylimielisiä, mutta sä leijailet jossain vitun avaruudessa! Mitä helvettiä hesalaiset on sulle tehny ku pitää tulla vittuilee!? Taitaa vaan vituttaa asua jossain Ivalossa, ku täällä etelässä on kaikki PAREMPAA ja RIKKAAMPAA!
Taisin osua arkaan kohtaan! Heh heh!
Olette stadilaiset typerää sakkia, ettekä edes itse sitä tajua miten koko muu Suomi teille nauraa!
Mie oon nii kaaheen pahhoollani että uon lookannu sua! Älä välliitä tuosta aiemmaasta viestistä, koska sen on kirjottannu joku nulikka jok pilloilee miun kustannuksella! Mie oon oikkeesti pahhoillanni!