Ei yhtään huvita mennä kylmiin vesiin palelemaan, mihinkään typerille festareille likaisiin vessoihin jonottamaan, tai muihinkaan massatapahtumiin, saati jonkun omistamisesta sairaan idiootin mökille, ötököillä itseään purettamaan, tai maksullisiin huvipuistoihin katsomaan, kun lapset oksentavat hattaraa.
En ole hyväksynyt tv:ta, en ole lessu, kuuntelen vain tuulettimen hurinaa ja istun netissä, eiks oo kivaa ? Ei mitään pakkonauttimista, kesän suorittamista, vaan lämmintä, rentoa yksinoloa ja lepoa.
En ole hyväksynyt tv:ta, en ole lessu, kuuntelen vain tuulettimen hurinaa ja istun netissä, eiks oo kivaa ? Ei mitään pakkonauttimista, kesän suorittamista, vaan lämmintä, rentoa yksinoloa ja lepoa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä tuollainenkin on pidemmän päälle surkeaa.
Kuka sanoikaan, että pidemmän päälle, nyt on nyt. Mitä surkeaa on siinä, että nauttii olostaan ?
Musiikkibisnestä festareilla, maksaa siitä, että joku surkea kitaristi saa heilua nahkahousuissa pellenä lavalla ja tuhat muuta urpoa "fanittaa" pää täynnä viinaa, kuin jotain suurtakin ihmettä.
Sen jälkeen kouria huuruissaan jotain toista onnetonta pusikoissa, jonottaa nälissään ja krapulaisena huonoa rasvaista mättöä ja kuolla liikenneonnettomuudessa hikisenä ruuhkassa paluumatkalla. Ei kiitos.
Viruksia ja bakteereja, sukupuolitauteja, väkivaltaa, kireähermoisia ihmisiä, yäk.
Näillä helteillä olen minäkin pysytellyt enimmäkseen sisällä. On sentään tuuletin, niin ei ole koko aikaa hiessä kuten ulkona kävisi.
Mulla lähti tuulettimesta se etukansi pois, joten vähän vaarallinen vempele nyt on, korjaan myöhemmin. Tai hommaan palmunlehvällä tuulettavan friikin seurakseni.