http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/sivu26.htm
Nimi : Lukkari
Viesti : Tänään on neljännen, Tammuz-kuukauden 1. päivä. Tämä on myös viikon ensimmäinen työpäivä, joka alkoi jo eilen auringon laskiessa Jerusalemissa.
Tämä kuukausi on ollut hebrealaisille (=yli tulleille) surun kuukausi. Jerusalemin muurit murtuivat vihollisten voimasta ja temppelin alttari häväistiin sikauhrilla 9.4.; 17.4. toinen temppeli tuhottiin.
Kirjoituksista käy ilmi, että hebrealaisen käsityksen mukaan aika ja tapahtumat kulkevat omaa kiertoaan, kuten kuu taivaalla. Hellenistinen (hellenin enkelit?) maailma on taas kuin suora, jossa asiat vain seuraavat toisiaan. Kirjoitusten tapahtumat taas todistavat, että samat asiat toistuvat tietyin välein, jopa neljä kertaa, vaikka ilmoituksia olisi vain yksi.
Olemme nyt vuodessa, jolloin voimme odottaa vaivanajan alkavan. Runsaan viikon kuluttua olemme tuon "aikaikkunan" etureunassa. Nyt on aika valmistautua ennen kaikkea rukouksessa ja sanan tuntemisessa, mutta myös aineellisesti, jos mahdollista.
3. heinäkuuta 2011 14:27:10
SEITSENVUOTINEN VAIVANAIKA ALKAA
11
634
Vastaukset
- KIIRE-
http://www.youtube.com/watch?v=YY3_QPLASHk&feature=player_embedded
Dream Visions of Life Around and After the Rapture - 12874
Mikäli jokin kummallinen vaiva iskee kimppuusi mene hyvä ihminen kiireesti
lääkäriin,jookosta? - erttkl
Jokin menee huonosti, luonto tuhoutuu kummasti vuoteen 2012 lukemattomien tilastojen mukaan!!!
- siisoumaigaad
näinkö on!!!!!!!!!111oneoneone
- mikael.theodoros
Ennen kaikkia, tapahtumat tulivat jo 1967. Kuka on väittänyt että asiat ovat yksinkertaisia.
- vaivaa vainoa
Kiire. . . .Ei ole mitään 7-vuotisia vaivanaikoja. Vaivat, vihat, vainot niitä on kaiken aikaa ja ne vaan huipentuvat ajan loppua kohti mentäessä.
- Minä olen
Kuuntele tarkasti....saatat ymmärtää....
http://www.youtube.com/watch?v=son_aDtjHts&feature=related - Aukino
Eräille elämä on ollut "vaivanaikaa" kaiken aikaa... Heille lupaamme: (Ilm 9: 18)
"Näihin kolmeen vitsauskeen - tuleen, savuun ja rikin katkuun, jotka suitsivat hevosten suusta - kuoli kolmanne ihmiskuntaa..."
20-21: Loput ihmiset, jokta eivät kuolleet näihin vitsauksiin, eivät kuitenkaan lakanneet palvomasta kättensä töitä. He kumarsivat yhä pahoja henkiä ja kullasta(urheilumitalit), hopeasta, pronssista(kuparista) ja kivestä ja puusta(mm. kirjat) tekemiään Jumalan kuvia, jotka eivät voi nähdä, eivät kuulla eivätkä kävellä...
21: HE EIVÄT KÄÄNTYNEET, HE EIVÄT LUOPUNEET murhatöistään eivätkä taoistaan, eivät siveettömästä elämästä eivätkä varastamisesta...
"Kirjain kuolettaa mutta henki tekee eläväksi- voit uskoa päinvastoinkin"... - Odotuksen ilo
Toivottavasti Jeesus saa luvan käydä noutamassa uskovat hyvissä ajoin pois vaivanaikojen jaloista sillä ei olisi mukavaa joutua kärsimään enempi kuin on tarvis.
- T.ARI:T
Kaikki tapahtumat alkaa heti,kun jeesus hakee omansa pois,mutta israel on kello,jos se joutuu muiden kansojen hyökkäyksen kohteeksi ja se yritetään juutalaisista hävittää ja israelin olemassaoloa uhata,esim. palestiinalaiset ottasivat sen omaksi maakseen,silloin jumala antaa käskyn jeesukselle mennä hakeen omansa ja kaikki merkit on ilmassa,pian se tapahtuu,kaikki mistä kirjoitin ja jeesus sanoi silloin sen,että isä tietää milloin kaikki tapahtuu,kun se oli täällä ihmisenä maanpäällä, mutta nyt se tietää sen tarkalleen,onhan jeesus jumala ,niinkuin aina on ollut,paitsi sen ajan kun se oli 33vuotta ihmisenä,siltikin sillä olisi ollut valta kuin nyt,mutta se otti kaiken vastaan kuin teuraskaritsa. hirvittävä vaivanaika alkaa siitä,heti kohta,kun tosiuskovat lähtee pois täältä kauhusta,tarkoitan tosiuskovilla sitä jotka on hengellätäytettyjä,kaikesta sydämmestään jeesuksen seuraajia ja pitää jumalan sanan ohjenuoranaan ym... vastaavaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26917423Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245602- 1182622
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172122Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361786Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111028- 59966
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32924Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45920