Noista kai tykkäävät kaupungissa ajaa, moposkootterit, onhan ne näppäriä kyllä, ja uudet vielä millä on kai tyttöjen mielestä mukava ajaa.
Tyttöjen ajoneuvot.
13
73
Vastaukset
- 312d1fd31d1
Tekisi mieli käydä katsomassa mutta ei uskalla, jos häiritsee jotenkin.
Jollain tytöllä on vielä komea Supra, musta, sitäkin kiinnostaisi katsoa että minkälainen on.
Mutta ei uskalla jos häiritsee tyttöjä jotenkin. - joku ajaa ne yli
mutta tytöt ei katso mitään. Pää ei käänny vaikka auton alle suoraan ajaisi, meneekö kampaus sekaisin jos pääta kääntää vai luuletteko olevanne niin ''kauniita'' kaikki että kuvittelette jokaisen autoilijan teille tietä automaattisesti antavan,tulee vielä sekin joka ei ehdi väistää töppäilyjänne, mutta tuleehan sitten ''kaunis'' ruumis. ja vain siksi kun ei se pikku pää kääntynyt oman turvallisuuden takia.
- Tyyli ennenkaikkea..
vaikka sitten hengellään sen maksaisi :D
Mopopissis XD
- mummo ja vaari
töppöjä ovat ja vielä töpömpiä kun on useampia yhdessä, silloin ei nähdä, ei kuulla mitään...
- on ne...
Ne on kivoja. Silloin kun ite olin teinityttö, niin sadasta tytöstä varmaan yhdellä oli mopo - hehe - eikä mopokorttia edes ollut.
Mutta kun ajattelee nuorten neitien muotoja (olenko kade nuorille?) nyt ja jatkossa, kun nuoresta asti istutaan vaan moottorivempaimeen eikä omia lihaksia käytetä - voi, voi.... Ei kun, nämähän sitten pärryyttelevät mopoillaan ja skoottereillaan bodypumpingiin ja muihin potkunyrkkeilyharkkoihin - eikös jeh!
Valitettavaa myös, että jotkut näistä sitten ajelevat kaljapäissään ...- sdfdsfsdf
Toisaalta skootteeritytöt taitavat olla myös sellaisia, jotka ovat omilla tienesteillään moponsa hankkineet - eikä se ole ihan halpa se skootterikaan vai?
Hyvä tytöt - pullonkeruutako harjoitatte? Jätesäkillinen pulloja ja tölkkejä, se on semmonen viiskybää... - Pillullakin voi
sdfdsfsdf kirjoitti:
Toisaalta skootteeritytöt taitavat olla myös sellaisia, jotka ovat omilla tienesteillään moponsa hankkineet - eikä se ole ihan halpa se skootterikaan vai?
Hyvä tytöt - pullonkeruutako harjoitatte? Jätesäkillinen pulloja ja tölkkejä, se on semmonen viiskybää...tienata hieman moporahaa :D
- Narskeli
En yhtään ihmettele, että lihotaan, kun nuoresta pitäen halutaan päästä helpolla paikasta A paikkaan B ja sieltä takaisin. Polkupyörä on paras. Jos kiire tulee, niin polkee kovempaa, jolloin saa kaksi hyötyä kerralla: pääsee nopeammin perille, ja laihtuu enemmän! Kävely on ok myös, mutta liian hidasta, jos tarvitsee liikkua tiukemmalla aikataululla.
- tussuf
no ainakin ne on harmittomia kulkupelejä.
miehillä taas on tapana ostaa 50..60v paikkeilla kun ei enää seiso, uusi bemari.
ja tapana se on myös ajaa ensimmäisestä mutkasta metsään.
tien varsia kesällä katsellessa tulee väistämättä mieleen, että onko bemarien tuotesuunnittelussa unohdettu ohjauslaitteet kokonaan..- Vai harmittomia
Vai harmittomia, et ole sattunut lukemaan onnettomuustilastoja.
Nuoret skootteritytöt siellä kärkipäässä, 60 miehet häntäpäässä. - tussuf
Vai harmittomia kirjoitti:
Vai harmittomia, et ole sattunut lukemaan onnettomuustilastoja.
Nuoret skootteritytöt siellä kärkipäässä, 60 miehet häntäpäässä.itsensä ne yleensä vain telovat. autolla kännipäissään telotaan kaikki muut paitsi juopon tuurin omaava kuski.
- qq2
tussuf kirjoitti:
itsensä ne yleensä vain telovat. autolla kännipäissään telotaan kaikki muut paitsi juopon tuurin omaava kuski.
telovat, hmm... et ilmeisesti ole nähnyt bussin tai kuorma-auton alle jäänyttä
mopoilijaa. Mankeloitu olisi parempi kuvaus.
Tuo kännipäissään ajelukin enempi nuorten puuhia, harvemmin sitä yli
kuuskymmppinen päissään lähtee ajamaan. - tussuf
qq2 kirjoitti:
telovat, hmm... et ilmeisesti ole nähnyt bussin tai kuorma-auton alle jäänyttä
mopoilijaa. Mankeloitu olisi parempi kuvaus.
Tuo kännipäissään ajelukin enempi nuorten puuhia, harvemmin sitä yli
kuuskymmppinen päissään lähtee ajamaan.>>Tuo kännipäissään ajelukin enempi nuorten puuhia,>>
ei nuorten vaan keski-ikäisten:
http://www.liikenneturva.fi/www/fi/tutkimus/tutkimusmonisteet/liitetiedostot/Rattijuopumus_Suomessa.pdf
"Tyypillisin rattijuoppo on 30 - 39-vuotias. Kuitenkin suurin riski joutua rattijuoppona henkilövahinko-
onnettomuuteen on 18 - 20-vuotiailla. Se on nelinkertainen keski-ikäisiin kuljettajiin verrattuna"
tuo henkilövahinkojen määrä suhteutettuna rattijuoppojen määrään on tietenkin ymmärrettävää. kun on kymmenen vuotta ajanut kännissä, niin kyllä se auto silloin jo tiellä pysyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455020Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121580Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481159- 131073
Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella10106981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76959Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2862Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57759Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27723