10.11

Mitä tapahtuu tuolloin?
4165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuskin mitään, kellokin on jo 13.08

Äänestä

Noita akkojen luudat kiillotetaan pärinää varten.

Äänestä

Synttärit! Täytän vuosia silloin.

Äänestä

a) paljon eri asioita kuten juuri nytkin.
b) lokakuu saapuu ja syksy alkaa olla parhaimmillaan
c) kellon viisari pysähtyy klo 10.11. kohdalle minuutiksi.
d) koittaa marraskuun kymmenes päivä ja joulu on taas päivän lähempänä.
e) ei mitään, sillä maailmanloppu tuli jo hetkeä aiemmin.
f) hetki on kymmenennen ja yhdennentoista välissä; aika kuluu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Julistaja kirjoitti:

Mitä tapahtuu tuolloin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu