Missäköhän ne viettää vapaa-aikaansa ja ottaa esim. aurinkoa, kävin tuolla Vänärillä mutta siellä oli nuoria miehiä pilvin pimein, itse jo yli 40 niin olis kiva tavata omanikäisiä miehiä ja ehkä jutellakin jos joku mukava mies sattuis kohdalle. Niin tai sopishan niitä tavata vaikka terassilla, mutta ei sielläkään ole näkynyt ketään. Missä ne miehet oikein on?
Kuopion miehet, ne yli 40-weeeee ja vapaat
XXX44
17301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ne ompi duunissa, ja raskaan duunipäivän jälkeen ne löhöö sohvalla (läppäri sylissä) ja viikonloppuna ne ei jaksa enää hillua kapakeissa niinkuis nuoret.
( sen ikäluokan juoppoja löydät Patakukkulalta Inkilänmäen Lidlin takaa)
Höpö höpö.. just ton ikäset kundit treenaillee kroppaansa salilla ja luonossa timmiin kuntoon arkisin ja sitten ne jaksavat hillua aamu neljään albatrossin tiskilla ja ihanat naiset ovat aivan villinä näihin kokeneisiin ja komeisiin komeisiin uroksiin , mutta mitkään möhömahaiset suomi neidot ei meitä kiinnosta, pitää olla tiukat paikat ja pakarat kin ravihevosella jotta näitten urosten mukaan pääsee
Ja sit kun ne neidot on niin kranttujakin ja luulevat itseään kaikkien urosten haluamiksi jotta voivat muka olla valitsevalla puolella...
On meitä noiden esimerkkien väliltäkin. Normikuntoisia ja kohtuukäyttäjiä, mutta eipä tule yksin lähdetyksi terassille. Yleensä terasseilla istuvat ovat porukassa, tai pari nuorta keskenään, harvoin keski-ikäinen yksinään sen oloisena, että arvaisi keskustelua avata. Valitettavasti.
Kyllä arkinen elämä vie yllättävän paljon aikaa, vaikkei ketään huollettavaa tai huomioitavaa enää olekaan. Kynnys lähteä terassille on yllättävän korkea, kun ikä ja vatsa eivät enää mahdu muodikkaaseen normiin. Pidä silti itseäni täysin tavallisena miehenä, joka on omasta tahdostaan yksineläjä nykyisin, kun lapset ovat maailmalla. En silti laita pahakseni mukavaa jutteluhetkeä.
Sama täällä, vaikka olenkin nainen ja en asu Kuopiossa. Pienellä paikkakunnalla asun ja voin sanoa, ettei miehiä tapaa missään, siis oman ikäisiä suhteellisen kunnollisia miehiä. En kylläkään omasta vapaasta tahdosta ole yksin, vaan olosuhteihein pakosta. Ei vaan kukaan ole vielä "napannut" niin, että vosi ajatella loppuelämää miehen kanssa. Kyllä etsin, mutta ei tahdo tosta asunnon rappusilta kukaan tulla noutamaan. Nytkin olen lomalla yksin ja ei ole oikein mitään tekemistä, ei hirveästi ole noita naisystäviä, joten kait pitää tyytyä yksinololoon ja haaveiluun. Täällä ei nimittäin noita teresseja ole kuin tasan yksi, jossa nuoret oleilevat ja hakusessa voisi olla pysyvää seuraa.
Hyvä komentti.
jos kunnon miestä etsit niin elä vaan sorru miehiin jotka on siellä terassilla joka viikon loppu ja vielä kovassa jurrissa.myöskin keskivartalo lihavuus kertoo millaisista epeleistä on kyse.
laitat korkokenkien sijaan lenkkarit jalkaan ja eikun pururadalle lenkille niin on parempitasoinen tärppi mahdollinen.
Kyllä parhaimmat seurat löytää aina ihan muualta kun baareista/yökerhoista.Esimerkiksi vaikka juuri sieltä lenkkipolulta.Toi on muuten harvinaisen totta.
Juu. Olemme katoava luonnonvara:)
Miten lenkkipolulla ennättää/voi lähestyä?
Ei sun tarvitse. Juokset vastaan rinnat paljaana, niin äijä juoksee perässäsi muna pystyssä.
Kaupan kassalta löytää parhaat mimmit ja yoiseksi parhaat petosen karhunperseestä eikä sinne tartte lenkkareita ...
no tässähä sitä kotisalla vietetää lommoo,aatoo tuunaten ja keppanata nauttien.
s- marketista kävin hakemassa atrian meetvursti pitsoja ja lissee olvilaista.
ilta vierähtää töllöttimen kahtelussa.
viikoloppuna täätyy käävä tuas kaveriin kanssa albatrossissa kahtomassa minkälaesta naesta oes tarjolla.
tarttis löötee tiskooja ja siivooja joka myös miehestä pitäs hyvän huolen
Eiköhän se äeti huolehi poojastaan kuitennii. ;D
Pysykää tytöt kaukana näistä "miehistä".
Yllä olevallakin "miehellä" näyttää olevan ainakin viisi ei toivottua ominaisuutta.
Baarista löytyy parhammat miehet kaikkeen käyttöön mitä nainen yleensä tarvitsee
Tulkaa tytöt takaisin Albatrossiin ja Vanhaan satamaan sieltä löytyy paremmat miehet kuin Karhupesästä.
Minäkin tuun taas tänään ja huomenna katselemaan teidän ihania säihkysääriä ja yks onnellinen pääsee sitten mun matkaan jatkoille ,, no ehkä kaksi jos lauantaina on jo toinen pimu kiikarissa..