Onko raspattavaa..

eikö olekin hieno sana....ostin uuden jalkaraspin....vanha oli jo vähän laimea...
Kummallista että ei ennen ole kovettunut kantapäät näin......
1060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niin minäkin sanon monessa asiassa "ei ennen". Mutta monet asiat ovat niitä ikälisiä:)

Äänestä
  • Monessakin asiassa voi sanoa....ei ennen....mutta tähän kantapää asiaan voin sanoa......että joillakin nuorilla on hirveät kovettumat jaloissa....onkohan se kengistä....lenkkareista ...tai mistä johtuvaa

    Äänestä

Sun jalkaraspistas saa jalkatatin? hyi hyi.

Äänestä
  • Onko luetun tekstin ymmärtäminen vaikeaa.....sanoin että ostin uuden...scholl...tuskin myy käytettyjä raspeja.......

    Äänestä

  • annikoo.. kirjoitti:

    Onko luetun tekstin ymmärtäminen vaikeaa.....sanoin että ostin uuden...scholl...tuskin myy käytettyjä raspeja.......

    Kuitenkin kokeilit omiin jalkoihin ja hyi, hyi;))) Älä kysy avauksessa: Onko raspattavaa, jollei sulla ole pakkaa raspeja avaamattomana, foliot tiukasti päällä, jotka avataan vasta raspaajien tultua paikalle? Siten ei pääse heittään fuulaa avauksessa...
    ps.ei ole vaikeuksia ymmärtää luettua tekstiä. Mutta nutturaa pitää löysätä, jos noin kiristää ja ottaa koville pikkuinen herjan heitto? ,-)

    Äänestä

Sitä se rivitanssi teettää. Jiihaa.

Äänestä
  • -letkajenkalla oli aikoinaan sama vaikutus,-))

    Äänestä

  • exnikki kirjoitti:

    -letkajenkalla oli aikoinaan sama vaikutus,-))

    entä letkujenkalla tai letkujengalla tai letkujenkeillä tai letkujengeillä tai...

    Äänestä

  • Joo...rivitanssi...tai riviluistelu....molemmat ihan mukavia...ainakin katsella...kipeytyykin ne kantapäät...

    Äänestä

  • annikoo.. kirjoitti:

    Joo...rivitanssi...tai riviluistelu....molemmat ihan mukavia...ainakin katsella...kipeytyykin ne kantapäät...

    -entäs letkahiihto tandem suksilla?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


annikoo.. kirjoitti:

eikö olekin hieno sana....ostin uuden jalkaraspin....vanha oli jo vähän laimea...
Kummallista että ei ennen ole kovettunut kantapäät näin......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu