Väyrynen povaa markan paluuta?

mallu motikka***

Ikinä emme markkaa takaisin saa, eikä ole edes väiksikään. Surkea raha on haudattu ja siellä pysyy kanssa! MUTTA, seuraava raha on latidollari, joka lanseerataan 2018 kevällä. Siihen asti toimii vaihtotalous ;-))

8

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jk

      v ai n iin

    • Satumainen.Nainen

      Onko yhtä varmaa kuin Jeesuksen paluu?;) Jos on, niin luotan täysillä Puavoon.;)

      • natugladiaattori

        :D


    • tuputuu

      Täytyypi sanoa, että kun olen vihdoin oppinut hallitsemaan hinnat euroina, en kaipaa markkaa enää ollenkaan.

      Taas pitäisi opetella hinnat uusiksi:(

      • annikoo..

        Helppoahan se olisi.....markka =euro =i euro = I markka......höh
        Kahvikuppi maksoi markka aikana 2markkaa.....nyt 2euroa.......helppoo


    • Hölmöläisten kylässä

      Missä on linkki aiheeseen vai onko tämä jotain huuhaata ja ihmisharhaa?
      Onkai se nyt ihan se ja sama minkälaisia seteleitä suurin verkostohuijaus painaileepi yksinoikeudellaan. Painaileepi pian maamme kenties konkurssiinkin rahasta jota vain painellaan kuten muitakin lehdykäisiä ja sanomia ilman todellista pääomaa. Kyllä sitten naureskellaan ketä vielä kikatuttaa.

      Mites on oli seteli mikä hyvänsä, niin mitkä on niiden takana olevat vakuudet? Löytyykö summa vaikka kultana kassaholvista vaiko oravannahkoja ulkomailta lainattuina.

      Tosin ei niillä hynillä olivat sitten mitä merkkiä tahansa saa enää ostettua edes laatutuotteita jotka kestävät vaan pitää kaikkea rojua ostaa yhä uusia. Onneksi on tämä laatukehitys joka on vienyt ammattitaidon maastamme halvan ja huonon romun tuottajien eduksi, että saamme kierrättää kansainvälisesti oravannahkoja sulle mulle menetelmällä enenevässä määrin, eikä kenenkään oikeesti tarvi osata tehdä mitään kun vain näyttää tekevänsä jottain. Pääasia, että saadaan painotuote kiertämään ees taas tiuhempaan.

    • saapen

      Taitaapi Puavo haluta mummoile ja vaareille markan takas!!!!!

      • !

        taitaapi PAAVO psk.liekki tahtoo mummojen ja vaarejen ääniä pressa kierroksille!!!!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17118
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5517
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2592
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2076
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1775
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1007
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      959
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      899
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      897
    Aihe